Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Tabletes Android 4.2-n hogyan...

Tabletes Android 4.2-n hogyan lehet az akksit tehermentesíteni? Elég gyorsan fogy az áram.

Figyelt kérdés

Majdnem tíz éve vettem a tabletet, de, gondoltam, végre jó volna megoldást találnom a problémára. Inaktív állapotban is erősen fogy az akkumulátor, óránként legalább 4%-kal csökken a töltöttsége, tehát amikor semmi nincs futtatva, csak bekapcsolom, és a képernyő alvó módba kerül. Azaz használaton kívül, repülő módban, pusztán bekapcs után elsötétült képernyővel is jelentősen fogyasztja az akksit.


Lehetséges, hogy elsősorban a CPU terhelt és ez volna az oka? Ha igen, akkor tudnátok tanácsot adni, hogyan lehet appokat leállítani, akár bekapcsoás után, vagy ha egyszerűen megoldható, akkor default, eleve indításkor is már tehermentes legyen.


Vannak rajta ugyebár gyárilag telepített appok is, főleg azok. Saját magam alig 5-7 appot telepítettem csupán, az évek során.

A gyári appok zöme nem kell nekem.


Nem nagyon értek az Androidhoz, ezért nem mertem buherálni a futó progikat.


Hogyan és mit érdemes tennem, hogy ne zabálja az akksiját?


Noname tablet.



2021. febr. 25. 20:46
1 2 3
 1/24 A kérdező kommentje:
Korrigálok: amikor semmi nincs futtatva -> pontosabban szólva, amikor nem indítok el semmi applikációt azon feül, amelyek alapértelmezetten futnak.
2021. febr. 25. 20:47
 2/24 anonim ***** válasza:
84%
Ez egy 10 éves tablet. 10 év alatt elhasználódik még a legjobb tablet akkumlátora is, ez nem szoftveres probléma.
2021. febr. 25. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:
Mondom, a probléma a vásárlás óta fennáll nagyjából, azonban csak most gondoltam, hogy javítanék a helyzeten, mert eddig nem volt fontos.
2021. febr. 25. 20:51
 4/24 anonim ***** válasza:
78%
Egy 10 éves akksitól mégis mit vársz? Már így is jóval túlszolgálta a tervezett élletartamát, az a csoda, hogy még bekapcsol egyáltalán. Manapság 3-4 éves akksikat cserélnek, ennyi idő nullpercesek lesznek.
2021. febr. 25. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:

És hozzáteszem: ALIG HASZNÁLTAM. Tehát nem igazán használódott.

Nem márkás, talán nullszériás, kicsit bugos volt már akkor is, amikor vettem a boltban.

2021. febr. 25. 20:52
 6/24 anonim ***** válasza:
Egyébként rootolás nélkül szinte semmit nem tudsz kezdeni vele. Lehet érdemes lenne nézni rá custom ROM-ot xda-n.
2021. febr. 25. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:
Egyszerre írtunk, kérlek, olvassatok vissza. :) Köszi. Szóval az érdekelne, hogyan tehermentesíthetném a CPU-t, hogy ezt is gyakorolhassam. Pl futó progik mahinálásánál mire kell ügyelni? Egyerlőe nem merek belenyúlni, nehogy hiba keletkezzen.
2021. febr. 25. 20:54
 8/24 A kérdező kommentje:
Mondom, nem értek az Androidhoz, tehát rootolni nem merek. Valami egyszerűbb módszert kérek szépen.
2021. febr. 25. 20:55
 9/24 anonim ***** válasza:

Appokat fagyasztani, custom romot feltenni (amik között sokszor csodás termékek is vannak ám, de leginkább népszerű tipusokra) root után lehetséges. A root nem ördöglakat, és egy öreg merülőforralónál érezhető előnyt ad a google összetevők fagyasztása.

Root nélkül az akkustatisztikában megnézheted, van-e különösebben fogyasztó folyamat. Meg végezhetsz hard resetet.

2021. febr. 25. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
Mondjuk noname tablettához custom rom nyilván nem lesz, és a rootolásra sem teszem a nyakad :)
2021. febr. 25. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!