Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Gigabite Nvidia GeForce 750Ti...

Gigabite Nvidia GeForce 750Ti ventillátor. Baja lesz-e, ha nem áll le soha a venti csak kikapcsoláskor? ( 6 éves kártyáról beszélünk)

Figyelt kérdés

Az volt a problémám, hogy akadozva ment a ventilátor,egyszer 600/perc aztán 1400 stb, de sosem pörgött fel rendesen, ezért a videókártya folyton melegedett 90-95 fok, így esett az FPS egészen 9-ig. Nem lehetett így játszani.

Kiszereltem a kártyát, lecsavaroztam a ventit és éreztem hogy szorul. Megolajoztam amitől már könnynen járt. Örültem, de amikor vissza akartam szerelni szomorúan láttam, hogy a rá csatlakozó 3 vezeték ( piros,sárga,fekete) közül egynél elengedett a forrasztás. Aztán ahogy nézegettem mindháromnál. Elővettem a kis forrasztó állomásomat és a virsli ujjaimmal meg a páka bumszli fejével állati nehezen, de visszaforrasztottam őket úgy ahogy voltak. Visszatettem a kártyát a gépbe ,de az be sem kapcsolt. Megint kiszereltem és nagy nehezen észrevettem a vak szememmel, hogy a fekete és a sárga vezeték forrasztása összeért. Fingot nem értek hozzá, de arra gondoltam hogy hátha ezért nem indul be és nagy nehezen szétválasztottam őket. És lám bekapcsolt a gép, megy is a játék szépen, de a kártya ventilátora bekapcsolástól kezdve folyamatosan 6000/ perc körül forog. A fordulat eredetileg a teljesítmény- hőmérséklet függvényében szokott változni. Hát most nem változik , megy mint a bolond. Én arra gondolok, hogy a sárga vezeték lehet az amivel kommunikál a ventilátor és a kártya , így szabályozza a fordulatszámot, a fekete és a piros meg a + és a -. Lehet valamit elcsesztem a sárga vezetékkel. Nem tudom.

Kérdés hogy baj-e hogy ez folyamatosan teker mint a bolond? Így a GPU hőmérséklete nem megy 70 fok fölé.



#ventilátor #GeForce 750Ti
2021. febr. 26. 00:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Nem lesz baja csak előbb utóbb megnyekken a csapágya


és hangos lesz

2021. febr. 26. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Hangosnak már most hangos...


Mennyi idő lesz vajon az az "előbb-utóbb "?


Mert ha nem muszáj nem kezdeném elölről ezt a forrasztási mizériát.


Esetleg tudja valaki, hogy mitől szűnt meg a fordulatszám szabályzás?

2021. febr. 26. 08:43
 3/12 anonim ***** válasza:

Valószínűleg a fordulatszám-szabályzásért felelő kábelt rosszul forrasztottad, és nem érintkezik.

Lehet, hogy szét kéne szedni mégegyszer, akár valami profibb ismerősre bízni.

Ez így tartósan nem jó, hogy pörög mint állat.

2021. febr. 26. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Jó de meéyik az a szál? A sárga?


Olyan írjon aki biztosan tudja!

2021. febr. 26. 09:35
 5/12 anonim ***** válasza:
0%
Az tudja biztosan aki az adott kártyát összerakta, használhatsz teljesen egyszínű kábeleket is, nincs rá írott szabály. A fekete általában a föld, ez az egy amin nem szoktak variálni - de ez sem garantált.
2021. febr. 26. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
12 voltnál nincsen föld.
2021. febr. 26. 11:30
 7/12 anonim ***** válasza:

A szakember biztossan tudja

megölted a ventilátor COOLER vezérlését GRATULÁLOK

:)



most Én irtam aki tudja


kérsz rajzot is ????????????????????????



( piros,sárga,fekete)


Piros + pozitiv (( SÁRGA jel ))Fekete negativ

2021. febr. 26. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Miből veszed hogy megöltem? Lehet hogy csak nem jól érintkezik a sárga, mert nem lett jó a forrasztás. ÉS akkor mi van ha így marad?
2021. febr. 27. 00:39
 9/12 anonim ***** válasza:
nekem semmi
2021. febr. 27. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Jól van szakemberkém,ha kellőképpen kionanizáltad, kinagyképűsködted magad,akkor menj szépen aludni!
2021. febr. 27. 22:16
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!