Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Gigabite Nvidia GeForce 750Ti...

Gigabite Nvidia GeForce 750Ti ventillátor. Baja lesz-e, ha nem áll le soha a venti csak kikapcsoláskor? ( 6 éves kártyáról beszélünk)

Figyelt kérdés

Az volt a problémám, hogy akadozva ment a ventilátor,egyszer 600/perc aztán 1400 stb, de sosem pörgött fel rendesen, ezért a videókártya folyton melegedett 90-95 fok, így esett az FPS egészen 9-ig. Nem lehetett így játszani.

Kiszereltem a kártyát, lecsavaroztam a ventit és éreztem hogy szorul. Megolajoztam amitől már könnynen járt. Örültem, de amikor vissza akartam szerelni szomorúan láttam, hogy a rá csatlakozó 3 vezeték ( piros,sárga,fekete) közül egynél elengedett a forrasztás. Aztán ahogy nézegettem mindháromnál. Elővettem a kis forrasztó állomásomat és a virsli ujjaimmal meg a páka bumszli fejével állati nehezen, de visszaforrasztottam őket úgy ahogy voltak. Visszatettem a kártyát a gépbe ,de az be sem kapcsolt. Megint kiszereltem és nagy nehezen észrevettem a vak szememmel, hogy a fekete és a sárga vezeték forrasztása összeért. Fingot nem értek hozzá, de arra gondoltam hogy hátha ezért nem indul be és nagy nehezen szétválasztottam őket. És lám bekapcsolt a gép, megy is a játék szépen, de a kártya ventilátora bekapcsolástól kezdve folyamatosan 6000/ perc körül forog. A fordulat eredetileg a teljesítmény- hőmérséklet függvényében szokott változni. Hát most nem változik , megy mint a bolond. Én arra gondolok, hogy a sárga vezeték lehet az amivel kommunikál a ventilátor és a kártya , így szabályozza a fordulatszámot, a fekete és a piros meg a + és a -. Lehet valamit elcsesztem a sárga vezetékkel. Nem tudom.

Kérdés hogy baj-e hogy ez folyamatosan teker mint a bolond? Így a GPU hőmérséklete nem megy 70 fok fölé.



#ventilátor #GeForce 750Ti
2021. febr. 26. 00:32
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:

Na akkor mondom, hogy mi lett a megoldás, arra az estre ha valakivel hasonló történik és nem akar új videokártyát venni ezért, esetleg nem kíván egy ilyen rovarfejű, nagyképűsködő , lekezelő, puncit életében csak videón látott kis kotonszökevénynek fizetni érte mint a hetedik kommentelő.


Szóval a kártyáról ventilátorház leszed, venti kuka. Alá egy új ventilátor beszerel a megfelelő dölésszöggel és tádám! Tökéletesen működik. Szinte sosem megy 80 celsius fok fölé, de inkább 78. Ennyi.

2021. márc. 18. 08:36
 12/12 A kérdező kommentje:
Csak szólok hogy még mindig megy, azóta is. Beépítettem egy filléres plusz ventilátort, beállítottam a megfelelő szögbe, és hibátlanul üzemel azóta is.
2023. febr. 4. 01:28
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!