Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ethereum bányász gép használat...

Ethereum bányász gép használata Gamingre?

Figyelt kérdés

Tudom, hülye vagyok, előre is bocsi :)

Szóval arról lenne szó hogy van egy két millás gépem, 10x 580-asok, és természetesen folyamatosan ETH bányászatra használom 0-24.

Viszont szeretem a videójátékokat is emellett, és soha nem volt túl erős gépem, ezért arra gondoltam hogy a bányász gépemet meghajtanám egy napra pár játékkal. Azt az egy napot rászánnám, és kijátszanám magam :)


Bármi megoldás, lehetséges-e hogy bármely játékban kitudjam használni a két videókártyát? Vagy hogy megy ez? Egyáltalán nem megoldható, csak maxiumum egy videókártya erejének a kihasználása?


Előre is köszi, és bocsi hogy off :)



2021. márc. 1. 23:21
 1/6 anonim ***** válasza:
A kifejezés amit keresel az a CrossFire
2021. márc. 1. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
De az csak két kártyára vonatkozik, nem?
2021. márc. 1. 23:39
 3/6 anonim ***** válasza:

" lehetséges-e hogy bármely játékban kitudjam használni a két videókártyát"


nem ez volt a kérdés? Egyébként felesleges is lenne 10 kártyával járszani 2darab 580-nal is lehet játszani

2021. márc. 2. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A legtöbb játék a CF-et sem tudja kihasználni. Elvétve még olyan is van, amelyik rosszabbul teljesít CF-ben, mint egyetlen kártyával 😃

Nincs hozzá szoftveres támogatás sajnos.


Talán renderelés és hasonlóknál lehetne kihasználni a több kártyát. Viszont ott meg jó, ha minél több PCI sávon csatlakoznak. Na ez bányásznál nincs meg.


(Amúgy lassan el kell gondolkozni az eladáson. Most csúcsmagasságban vannak az árak. Most ér két millát. 2-3 hónap múlva már lehet egyet se fog. Ahogy egyre több embert oltanak be, úgy közeledig egyre jobban a nyitás, úgy veszik ki az emberek a kriptóba menekített pénzüket, hogy befektethessék a gazdaság újraindításába. Érdemes számolgatni... ha elérünk egy bizonyos szintet, akkor hirtelen nagyon sokan hagynak fel a bányászással, és elárasztják a piacot videokártyákkal. Az árak beszakadnak. Húsvét környékéig tolnám max.)

2021. márc. 2. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 MGéza ***** válasza:
Nem vagy hülye, de játékra érdemes célgépet venni. Bányászgépben a processzor igen gyenge szokott lenni, gondolom nálad is így van. Egy erősebb kártya+i5/R5 cpu kombó lenne ajánlott inkább. Alapesetben megfelelő cpu mellett akár egy darab RX 580 is megfelelő lehet.
2021. márc. 2. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

5/5 Nem hiszem hogy a proci gyenge lenne, jó persze 10 kárty kihajtására édes kevés, de most is egy Intel i5 6400 van benne, és épp ezért gondoltam hogy meghajtanám, de a crossfire-höz asszem drivert kéne frissiteni vagy nem is tudom pontosan hogy megy ez, amit meg nem akarok, nehogy elállítsak valamit a rendszerben


4/5 Értem a logikádat, de szerintem meg pont most érdemes még befektetni, az ETH bányászat nagyon jól megéri, és még sokkal jobban megéri, ha ki se veszed. Lehet hogy most egy két millás géppel 7-10e forint profitot csinálsz, de ha bent hagyod, akkor az is lehet hogy ennek jóval több lesz az ára év végére. Most jár ilyen 1500$ nál asszem az ETH, én simán megkockáztatom hogy egy 8-10K-ra felmegy év végére :)

Az meg a másik, hogy lesz az ETH 2.0 ahol nagyokat lehet szakítani majd, de oda a beugró 15 ETH, ami most "csak" 6-7milla, de ha addigra szerintem már simán lesz egy 15 nagyon minimum.

2021. márc. 2. 11:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!