Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » AC wifi mellett van még...

AC wifi mellett van még jelentősége az ethernet csatoló hiányának?

Figyelt kérdés

kollegám vergődik mert vadi új laptopján nincs ethernet csati.

Hát azt én se értem egy fél milliós üzleti gépbe ez hogy nem fért bele... de mindegy.

a kérdés inkább az hogy egy AC wifi mellett van bármi jelentősége hogy nincs benne egy gibabit ethernet controller?


2021. márc. 6. 12:35
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

Gondolom van rajta legalább egy thunderbolt 3, aztán ha nagyon kell, tud hozzá venni átalakítót.

Én nem hiányolom róluk, bár az ac nem veszi fel a versenyt gigabites porttal.

2021. márc. 6. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
Igen, van. Én például rendszeresen járok hálózatokat kiépíteni és karbantartani magánszemélyekhez, és a vége mindig az, hogy előkapom az UTP kábelt. Sokkal kevesebb vele a szopás, pláne ha sebességet kell mérni, vagy az ONT-től, routertől távol van szükség a gigabitre.
2021. márc. 6. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

"vagy az ONT-től, routertől távol van szükség a gigabitre."


ház azért laptop hogy arrébb menjek ha nem jó a vétel.


meg aztán az utp-hez kábel is kéne, az meg ritkaság manapság.

2021. márc. 6. 12:57
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Jajj mamám... Ki ne találd nekem, hogy beülsz egy előszoba közepére, mert ott van meg a kellő sebesség. Pláne mondjuk olyan lakásban, ahol vasbeton falak vannak, jelismétlőzni meg sokkal drágább.


Az UTP-s dolgot meg nem is értem, mi a ritka neked egy UTP kábelen? Kis túlzással még a sarki közértben is kapsz, méterenként kb. 100-120 forint.

2021. márc. 6. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 Szirty ***** válasza:
100%

"meg aztán az utp-hez kábel is kéne, az meg ritkaság manapság."


Ez akkora böszmeség, mint ide lacháza!

Honnan veszed ezt?

2021. márc. 6. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

"Honnan veszed ezt?"



onnan veszem hogy kettő éve teljesen nullára felszámolták az irodaházban ahol dolgozom az upt kábelezést de szinte nullára.

helyette wifis powerline adapterek vannak szintenként. onnan veszem.....

és SENKI nem is csatlakozik vezetéken nem is tudna, na de nem is akar. laptop tablet smart thin clients stb


és ez egy belvárosi A+ kategóriás irodaház ügyvédi irodákkal biztosítókkal stb.

hát?

2021. márc. 6. 14:36
 7/20 A kérdező kommentje:

"Az UTP-s dolgot meg nem is értem, mi a ritka neked egy UTP kábelen? "


ki az a hülye aki UTP kábelt kerülget???? nekem az ajtóig jön a kábelem (kábelnet) ott a router, aztán onnantól wifi.

lakáson belül nulla kábel. meg se tűrnék egyet se!!

2021. márc. 6. 14:38
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Te beteg vagy kérdező. Én pl a héten üzemeltem be egy routert wifis jelismétlőnek. Na ott próbáltad volna meg a wifit használni, a hajad is kihullana mire sikerülne. A folyamat elején még csak megy is a wifi, de egy-két lépéssel később főleg mikor már egyszer újraindult be se lehet lépni, fel se lehet rá csatlakozni wifin. Kábellel meg max 5 perc a beállítás és utána vígan lehet használni a wifit is.


A másik meg a minőség. Kábelen szinte nulla a veszteség, wifivel meg hadne monjdam... Ha valakinek ez fontos pl online játszik ahol tizedmásodpercek is fontosak az nem fog wifivel szenvedni. Vagy pl egy ismerősöm is aki az egyik közműnél dolgozik home office-ban, a munkahelyétől kapott gépet bizony vezetéken csatlakoztatták a routerhez mert minimalizálni kell a szakadásokat.


A Wifi csak a kényelmet szolgálja. Aki stabil és jó minőségű kapcsolatot szeretne az bizony vezetéket használ. A mostani laptopom is 210 ezer volt, és röhej hogy kispórolták belőle a LAN portot. Vennem kell hozzá külön egy usb hálózati kártyát.

2021. márc. 6. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

"A mostani laptopom is 210 ezer volt, és röhej hogy kispórolták belőle a LAN portot. "


na ez a gép meg 667.000 volt 20%os akcióban céges flottaáron....


te ezt mezei userként 880.000 körül veszed meg.

2021. márc. 6. 14:56
 10/20 Szirty ***** válasza:
100%

"onnan veszem hogy kettő éve teljesen nullára felszámolták az irodaházban ahol dolgozom az upt kábelezést"


...és ennek alapján kijelented, hogy "ritkaság manapság". :)

Nem, nem ritkaság!

Az UTP-s kábelezésnek is megvan az az előnye amit a WiFi nem tud. Mindamellett hogy ez fordítva is igaz.

Ne legyünk szűk látókörűek kérem szépen!

2021. márc. 6. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!