Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért nem ad jelet a monitor?

Miért nem ad jelet a monitor?

Figyelt kérdés

Életem első pc építéséről van szó, használt alkatrészekből, de mindegyik működik.

Specifikáció:

Alaplap: Asus Prime a320m-k

Processzor: ryzen 3 1200af

VGA: xfx R7 370 2gb

Ram: crucial 8gb 2133mhz

Táp: fsp hexa 500

Hdd: toshiba 1tb

A probléma az, hogy összekötöttem mindent és amikor bekapcsolom minden venti pörög, de a monitor azt írja, hogy nincs jel.

- HDMI kábellel kötöttem össze a vga-t a monitorral.

- a ramot kipróbáltam mindkét foglalatban és kattanásig nyomtam bele, azzal nem lehet gond. Teszteltem más gépben, működik.

- 4pines CPU, 24pines alaplapi is rendesen be van dugva.

- narancssárga LED világít.

- más monitoron is próbáltam

- beletettem más videokártyát is, azzal se jó.

A legnagyobb gond az, hogy a biosig se jutok el, mert se kép se hang.

Ha valaki tudna segíteni, azt nagyon megköszönöm :)



2021. márc. 6. 17:32
 1/2 anonim ***** válasza:
alaplapon nincs vga csati?
2021. márc. 6. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Próbáld a videókártya nélkül az alaplapra kötni a monitort, hogy kizárd, hogy az alaplap egy az egyben rossz. Eztán, ha a lap jó, meg a kártya is, próbáld másik pcie slotba.


Némelyik monitoron lehet állítani, hogy melyik csatijába "várja a jelet" a gépből, aztán van rajt mondjuk 2 displayport, meg egy hdmi...nézd meg a monitoron van-e ilyen beállítás, mert az is lehet, hogy ő egy másik portba várja a jelet, nem abba, ahova dugtad a kábelt.

2021. márc. 6. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!