Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért nem tudom használni a...

Miért nem tudom használni a pendriveomat?

Figyelt kérdés
Van egy sandisk cruzer orbit 8gb-os pendriveom és nem igazán tudom használni. Kipróbáltam 3 különböző laptopon, és 2 különböző pc-n is és működik, felismeri, lehet rá írni, lehet róla olvasni stb, de az én pc-men nem működik. Ha bedugom néha ki sem jelzi, se a vezérlőpultban, sem a lemezeknél. Néha érzékeli, de amint jobb klikkelek rá, vagy meg akarom nyitni, egyből az ablak nem is válaszol, be sem tudom zárni, aztán kihúzom és helyreáll minden. Próbáltam minden létező usb porton keresztül, még usb hub-ról is, de nem volt jó. Volt már többször is formázva mert szoktam használni eddig is max másik gépről tettem rá a dolgokat. Minden mást rá tudok dugni a gépre: telefont, másik pendriveot stb. mindegyiket tudom is használni normálisan, csak ezt az egy pendriveot nem. Valami ötlet?

2021. márc. 6. 19:00
 1/6 anonim ***** válasza:
gép azóta volt újra telepítve?
2021. márc. 6. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igen volt. Már bios is lett frissítve azóta, de se előtte sem utána nem volt jó.
2021. márc. 6. 19:14
 3/6 anonim ***** válasza:
Nincsen mindnél érintkezési hiba?
2021. márc. 6. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Hát abból gondolván hogy más pendriveok, telefon, hub stb. minden működik az összes slotban, csak ez az 1 pendrive nem működik egyikben sem, nem gondolom hogy bármilyen érintkezési hiba lehet.
2021. márc. 6. 19:29
 5/6 anonim ***** válasza:

A pc-d a ludas, ott nem simmel valami. A másik pc formatáld fat fájkrendszerre szektorhiba javítást pipáld ki.


Gyakori hiba az ilyen bovi nevű feltehetőleg kínai peneknél.


Dugd be a másik pc-be futass egy szektorhibajavítást.


Az ilyen bovi penek nekem is gondot okoztak és 8 GB ig mint fat fájlrenszerű volt... akkor müködtek jól amikor ntsf-re konvertáltam.

2021. márc. 6. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Egy darabig eltartott a művelet, de a gép szerint nem volt hibás szektor. Egyébként eddig fat32-re formáztam mindig, most kipróbáltam ntfs-el de nem oldódott meg probléma. Asszem jobban járok ha veszek helyette inkább egy másikat.
2021. márc. 7. 09:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!