Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi lehet a probléma a routerem...

Mi lehet a probléma a routeremmel?

Figyelt kérdés

Vettem ma egy TP-link TD-W8910GB Wifi-router+ADSL-modem kombós készüléket. Gondom az volna, hogy sehogy sem sikerül vele felcsatlakozni netre. Összecsatlakoztatva, böngészőbe beírva a 192.168.1.1 címet előjön a kezelő menüje, ahol a quick install menüpont alatt tudom beállítani a routert. Itt lehet megadni többek között az internet csatlakozáshoz szükséges felhasználónév/jelszót is. Továbbá meg kell adni egy IP-címet egy alhálózati maszkot (ezek alapból ki vannak töltve már) plusz engedélyezni vagy esetleg tiltani a DHCP-szolgáltatást.(érdekes, hogy ezt régi cuccaimmal nem kellett, tehát nem kellett ip-címet adni) Mikor végzek rendesen meg is csinálja a beállításokat, van is Wifi hálózat, mert a Win 7-em beérzékeli, csak mikor rácsatlakozom, a jelerősséget mutató ikonon van egy kis felkiáltójel, és rámutatva az ikonra kiírja, hogy nincs internet elérés. Pedig a régi külön modem, külön wifi-routert használva van internet.

Annyit még tapasztalok, hogy a System led folyamatosan villog. Nem tudom ez számít-e valamit is.

Ha, valaki tudna tanácsot adni, hogyan tovább, azt megköszönném!


2010. aug. 18. 14:46
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Melyik szolgáltatónál vagy?
2010. aug. 18. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Externet. Mert számíthat ez is?
2010. aug. 18. 15:06
 3/14 anonim ***** válasza:
A router nem építette fel a netet az adsl modemmel. Ott valami felhnév/jelszó elgépelés van, ellenőrizd.
2010. aug. 18. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
*adsl modem segítségével - így korrektebb :)
2010. aug. 18. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
És T-Com-os körzet?
2010. aug. 18. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Megnézem, de tételezzük fel, hogy helyesen van beírva a felhasználónév/jelszó, akkor még mi tud ilyen problémát okozni?
2010. aug. 18. 15:27
 7/14 A kérdező kommentje:
Igen, T-comos körzetben vagyok.
2010. aug. 18. 15:33
 8/14 anonim ***** válasza:

Törlöd az edigi kapcsolatot ,,,utánna behivod a luter ip cimét

és ott a ,,inkább adok egy linket :))))


[link]

2010. aug. 18. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Köszi a leírást power, de sajnos még így sem működik.

Az esetleg nem lehet gond, hogy a beállításokban IPv4-es címet kell beállítani a DHCP-nél, én meg a Win 7 miatt már IPv6-os címet kapok a szolgáltatómtól?

2010. aug. 18. 18:27
 10/14 anonim ***** válasza:

Mi az, hogy a "szolgáltatódtól" win 7 alatt? A w7-re a router osztja az ip-t dhcp-n, itt nem játszik a szolgáltató. Ha nem oszt, akkor szopóág, be kell állítani, hogy automatikus legyen, a routerbe meg engedélyezni a dhcp-t. Sokkal egyszerűbb, mint azonos tartományba tenni manuálisan meg dns-ekkel babrálni.

Ha a w7 látja a routert és nincs net, akkor a router vagy nem oszt netet arra az ip-re, vagy nincs net a routeren.

2010. aug. 18. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!