Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi lehet a probléma a routerem...

Mi lehet a probléma a routeremmel?

Figyelt kérdés

Vettem ma egy TP-link TD-W8910GB Wifi-router+ADSL-modem kombós készüléket. Gondom az volna, hogy sehogy sem sikerül vele felcsatlakozni netre. Összecsatlakoztatva, böngészőbe beírva a 192.168.1.1 címet előjön a kezelő menüje, ahol a quick install menüpont alatt tudom beállítani a routert. Itt lehet megadni többek között az internet csatlakozáshoz szükséges felhasználónév/jelszót is. Továbbá meg kell adni egy IP-címet egy alhálózati maszkot (ezek alapból ki vannak töltve már) plusz engedélyezni vagy esetleg tiltani a DHCP-szolgáltatást.(érdekes, hogy ezt régi cuccaimmal nem kellett, tehát nem kellett ip-címet adni) Mikor végzek rendesen meg is csinálja a beállításokat, van is Wifi hálózat, mert a Win 7-em beérzékeli, csak mikor rácsatlakozom, a jelerősséget mutató ikonon van egy kis felkiáltójel, és rámutatva az ikonra kiírja, hogy nincs internet elérés. Pedig a régi külön modem, külön wifi-routert használva van internet.

Annyit még tapasztalok, hogy a System led folyamatosan villog. Nem tudom ez számít-e valamit is.

Ha, valaki tudna tanácsot adni, hogyan tovább, azt megköszönném!


2010. aug. 18. 14:46
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

rezetelted a lutert ?


milyen neted van ?


kábel ? vagy adsl

?

elötte milyen modemed volt

?

2010. aug. 19. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
volt már resetelve, adsl-m van, és előtte egy D-linkes adsl modem meg egy Belkin wifi routeren keresztül jött a net.
2010. aug. 20. 19:24
 13/14 anonim ***** válasza:

a csatlakozás menübe a xp töröld le a régi kapcsolatot

és ugy pobáld meg

2010. aug. 20. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Bocs nem xp d hanem win7 ed van

most olvastam ujra el a kérdésed

2010. aug. 20. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!