Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Bitcoint megéri bányászni...

Bitcoint megéri bányászni ÚGY,hogy a gépet nem járatom fölöslegesen,szóval a gép csak akkor van bekapcsolva,hogyha youtubozok,játszok,vagy digitális oktatás van,vagy TÖBB áramot használ E a gépem akkor,HOGYHA bevan kapcsolva a BTC bányászat?

Figyelt kérdés

#bitcoin #bányászat #kriptovaluta #Btc miner #Btc mining
2021. márc. 10. 16:52
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy tudom, hogy a bányászgépek 0-24-ben mennek és egy gép egy videokártyával így sem keresi meg még a melegvízre valót se. Ha te viszont csak néhány órát akarsz bányászni naponta, akkor csak az áramot pazarlod. Persze, ha csak tapasztalatszerzés a cél akkor próbáld ki, de meggazdagodni nem fogsz belőle.

Jellemzően a bányászatra külön gépeket építenek sok videokártyával és ingyen szerzik az áramot hozzá.

2021. márc. 10. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Oké,de én nem ezt kérdeztem,hanem azt,hogyhak bányászat közbe használom a gépet akkor sem éri meg? Éshogyha bevan kapcsolva a bányászóprogram,akkor több áramot eszik a gépem?
2021. márc. 10. 17:16
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Látszik hogy csak nagyon felületesen "ismered" a témát, mivel már ott elbukott a kérdés, hogy bitcoint már jó-jó ideje nem éri meg bányászni (nincs profit, csak minusz) consumer GPU-kkal, tehát a hétköznapi videokártyákkal, csak az erre fejlesztett gépeket, melyek 1000+ wattokat esznek, és nem kevés pénzek.
2021. márc. 10. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Ma már csak a nagyobb farmok gazdaságosak, a többi ráfizetés, egy gép az meg gyakorlatilag semmi, annyit sem ér, mint csikket szedni az utcán. Ma már nagyon kevesen bányásznak hétköznapi emberek, ha bitcoinba akarsz fektetni, akkor inkább vegyél pénzért és reménykedj, hogy idővel nyersz rajta.
2021. márc. 10. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem éri meg, mert kb amit tudnál bányászni ez idő alatt az 0,00000000001 btc :)
2021. márc. 10. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Kryptovalutát bányászni csak így éri meg:

[link]

Na meg mellé egy saját erőmű.

Ami ezeknél kisebb(otthon a szoba sarkában egy gép a villanyóráról), az csak bohóckodás.

2021. márc. 10. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 hypno ***** válasza:
100%

Összefoglalnám neked az eddigi válaszokat.


NEM ÉRI MEG.

2021. márc. 10. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

#3-as vagyok, egyébként a kérdésre válaszolva: jellemzően igen, többet fogyaszt, tekintve hogy maga a GPU, és főleg a VRAM-ot is pörgeti megállás nélkül, és jellemzően egy PC-ben a VGA a legéhesebb hardver.

Persze ez csak egy általános válasz, mert minden kártya/generáció/architektúra/VRAM típusa (GDDR5/6/6X) válogatja, hogy pl nagyobb GPU órajellel nagyobb a hashrate, vagy elég csak a memóriát húzni. Jellemzően nvidia kártyáknál a GPU órajelet lejjebb kell húzni, a memóriát fel, ameddig stabil, illetve a power limitet minimum környékére, szintén ameddig stabil.

Ilyen pár órákra nincs sok értelme, főleg mivel akkor a leghatékonyabb, ha nincs semminemű interakció a gépen, és így szinte teljesen kitudja használni a kártyá(ka)t.

De alapvetően ha már van egy kicsit izmosabb kártyád, és szeretnél egy is zsebpénzt, akkor igazából semmi hátránya, Ethereum jelenleg megint a csúcson van.

Persze a bányászat+játék, illetve intenzívebb kártyahasználat mellett nagy esély van az FPS droppokra, néha-néha megakadhat a rendszer miatta, tehát a kettőt ne ha nem muszáj.

Én a saját 2070 Super-emmel tolom, megy ha nem vagyok gépnél, így jellemzően a 80-90€ (30-35.000Ft) havi profit megvan kb, és a ventik is csak 60%-on mennek, átlag 50-53°C-os GPU-val. Minőségi pasztával, thermal padokkal.

2021. márc. 10. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
#5 Nagyon nagy hülyeség,látszik te még nálam is kevesebbet néztél utána.Egyébként attól függ hol,cryptotabbal lehet, de pl én Most Nicehashel bányásztam kevesebb mint 3 óra alatt 0.00000503 bitcoin,ami tényleg semmi 0.24 centet ér,de ugy,hogy közbe youtuboztam..
2021. márc. 10. 18:36
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Akkor csináljad kisfiam, a fenét nem érdekli.
2021. márc. 10. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!