Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Szerintetek ez jó gépnek számít?

Szerintetek ez jó gépnek számít?

Figyelt kérdés

[link]


Hasonló konfigot szeretnék én is venni, mint ami a fenti linken található.



2021. márc. 16. 20:50
A kérdező szavazást indított:
igen
nem
20 szavazat
 1/6 anonim ***** válasza:
41%

Igazából elmegy. De jelen pillanatban én már biztos nem építenék ilyet.


1. AMD Ryzen 5 2600X ---> Minimum 3x vagy 5x-es szériát vásárolnék.

2. Videókártyát nem fogsz kapni jelenleg és nem vennék "powercolor" márkát.

3. "Kingston 240GB UV500 SUV500M8 M.2 SSD" Ez egy sata3 csatolású SSD sebességére képes. Minimum egy 970 Evo vagy Kc2500-at vennék. Ami ugye Pci x4 NVME.

4. Tápra inkább költenék +20.000 Ft-t de legyen valami nagyon jó minőségű. Seasonic pl.


Első körben ennyi jutott eszembe.

2021. márc. 16. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
93%
Azt kihagytam, hogy valószínűleg alaplapból 550-es választanék ami már támogatja a 4.0 Pci-t így tudnék bele venni akár Samsung 980 pro-t is.
2021. márc. 16. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
73%

Nem rossz, de ha megnézed, hogy az új 10400F-ek mennyiért mennek milyen teljesítményért cserébe, akkor hamar elmegy a kedved az ilyen használt amd-ktől. Roasz vétel az amd az olcsó kategóriában.


Videokártyából meg max 1060/rx470-580-at tudsz venni használtan. A többi olyan brutál áron megy, amit nem éri meg kifizetni. Önmagukhoz képest persze ezek is duplaáron vannak. De legalább nem buksz vele annyit. Új semmi nincsen. 200 felett csak...

2021. márc. 17. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 nhzzhnnhzzhn ***** válasza:
70%

Szia! A gép első látásra jónak néz ki. A processzor még ma is nagyon jónak számít. Lehet vele jó minőségben játszani úgy, hogy közben fel is veszed. De mivel már jöttek ki újabb procik én teljesítménytő függően egy r5 3600x re is beruháznék. Ez a legjobb ár érték arányú gaming proci manapság. 8 Gb helyet én 16 ot tennék bele mert a 8 lassan nem lesz elég viszont 32 re semmi szükség nincs ha nem akarsz dolgozni (adobe programok, 3D, stb...). A videókártyábol nem szabad csak asust venni, az ilyen no-namek rögtön kiesnek. Maga a kártya egy 2060 szuper-nél picivel jobb. Attól függ Nvidia vagy Amd Párti vagy. Az alaplapból is ajánlanék egy jobbat: [link]

A tápnál az a fontos, hogy minőségi legyen. Csak olyan vegyél aminek 80 Gold + os értékelése van. A háznál pedig az a fontos, hogy legyen benne nagyon sok rács ahol rendesen tud áramlani a levegő. Ha az egész eleje rácsos akkor már nem lehet rosz.


Igy akkor összefoglalva:

Asus rog strix B450-f

Amd Ryzen 5 2600x/3600x

Amd Radeon RX5700XT/ Nvidia RTX 2060 szuper

16 gb Ram

SilentiumPC Regnum RG6V

Evga 500w 80+ gold

A tároló az annyí, hogy ne 120gb os SSD legyen hanem legalább 512.


Végül egy magyar youtube csatorna ahol nagyon jó tutorialok tippek vannak: https://www.youtube.com/c/RPsLair/featured

2021. márc. 17. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Új Tag válasza:
100%
jó sztm az.
2021. márc. 19. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Egész jó gép, pár játékot tud 1440p max grafikán 60 fps-ben futtatni.
2021. márc. 20. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!