Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen videókártyát vegyek...

Kránitz Ádám kérdése:

Milyen videókártyát vegyek ehhez a CPU-hoz?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Adott egy Athlon II X3 445 CPU egy HD3450-el. Páromnak nagyon régi gépe de szeretnénk kipofozni, hogy használni tudja, leginkább netezni és néha napján Sims 4-el játszani.


Nos a HD3450-el arra jutottam, hogy Windwos 10-hez már nincs hozzá driver és egyébként is ismerem, hogy milyen iszonyat gyenge, viszont ennek a CPU-nak a teljesítményével nem igen vagyok tisztában, kb egy 2. generációs i3 teljesítményével bírhat, kb a 2120-al van "párban", de nem tudom milyen videókártyát merjek betenni mellé, ami belefér a keretbe és nem túl erős a CPU-hoz képest. Továbbá a fogyasztás is egy kérdés, mert egy jobb tápot tettem a gépbe mint a Codegen, de abban a Sweex-ben se bízok annyira hiába 650W-os.


Amiket néztem eddig:

GTX 460 (10E)

GTX 550Ti (16E)

R7 250 (9-13E)

R7 250X (15E)


Nagyon max 15 ezerig menne el, így eléggé meg van kötve a kezem meg hát a teljesítmény miatt se mindegy, hogy mit teszek mellé.


A válaszokat és esetleges további tippeket előre is köszönöm!



2021. márc. 17. 16:39
 1/6 anonim ***** válasza:

https://www.youtube.com/watch?v=8q16ixzYApY

550 de jobb procival. elvileg vinnie kellene. mennyi ram van hozzá?

2021. márc. 17. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Simsnél ezen felül az lenne az extrém fontos, hogy SSD-re legyen telepítve a játék, mivel így a töltési idő jelentősen lerövidül (ötöde kb a hdd-vel szemben)
2021. márc. 17. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy csak így vaktában nem költekezhet szóval a CPU marad egyenlőre 2×2GB RAM-al viszont a GPU mindenképp cserés mert normális felbontást se lehet kicsikarni belőle a driver nélkül.

A minőség annyira nem is igazán érdekli, de ha már megmukkanna egyáltalán a gépen a Sims 4 az neki már elég lenne, persze ne pixel pacát nézzen.

1366×768-as felbontason kellene futnia tűrhető kinézettel bottleneck, lagg és egyéb problémák nélkül.


Az SSD-s töltési időt viszont nem igazán értem, mert az én gépemen simán HDD-n van (WD10EZEX) és maximum 10 másodpercet tölt, bár az jócskán erőteljesebb.

2021. márc. 17. 19:09
 4/6 nhzzhnnhzzhn ***** válasza:

[link]

Itt van mi kell a sims-hez ilyesmi kártyát vegyél

2021. márc. 17. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
#4 Kössz... Ha találsz nekem GTX650-et 20-ért ami hibátlan nincs akadálya.
2021. márc. 17. 21:59
 6/6 nhzzhnnhzzhn ***** válasza:
52%
Vegyél GTX 1030-at az egy jó kártya régebbi játékokhoz és megfelel böngészésre is. Ha később új gépet építenél akkor nem kell kártyát venned mert simán ekég lesz még egy ideig.
2021. márc. 18. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!