Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Létezhet, hogy a lassú Win10...

Létezhet, hogy a lassú Win10 miatt idegesítően viselkedik a lézeres Dell egerem?

Figyelt kérdés

Nemrég vettem egy lézeres vezetékes Dell egeret kb. 7 ezerért, de eszméletlen kényelmetlen és pontatlan. Van 2 gyorsgombja oldalt illetve középen 4 állásban lehet állítani a DPI értéket. Jelenleg 2-esen van, mert négyesen úgy ugrál a kurzor mint a mérgezett egér. Viszont így is elképesztően kényelmetlen és pontatlan. Ha "meg akarok valamit célozni", akkor vagy túlfut vagy nem mozog rendesen és 2-3-szor kell korrigálni, mire mondjuk egy apróbb jelölőnégyzethez oda tudom navigálni. Néha van úgy, hogy elsőre nem is reagál a kattintásra (1 hete vettem!).


VISZONT: A win10-em is elég lassú. SSD-ről indul a bootolás és kb 2 perc mire betölt az OS. Gőzöm sincs miért pedig 2 éve vettem a gépet és nem is másoltam/töröltem/telepítettem olyan sokmindent, hogy egy SSD így beálljon. Ezért arra is gondoltam, hogy az OS miatt is lehet ilyen idegesítő az egér.


Egérpadot nem használok, azzal és anélkül is egy f*s. Légyszi mondjatok valami okosat vagy ajánljatok egy jó egérdiagnosztikai szoftvert mert megőrülök tőle! Ez már a 2. egerem fél éven belül.



2021. márc. 21. 12:12
 1/7 anonim ***** válasza:
83%
2 perc indulás egy P4-es gépen, 20 éves vinyóval is sok. Ott valami gáz van, telepítsd újra az egészet.
2021. márc. 21. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
76%
Tényleg nagy a gáz. 10 éves gépen is max 30 mp a w10 boot. Pontosabban akkor már chrome betölti a kezdőoldalt és böngészek. 8 évesen i5-ön 15 mp (és ez alá nem nagyon megy ma se semmi).
2021. márc. 21. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Mit csináljak akkor? Reinstall az ssd-n a win10? Ha igen, akkor hogy tudnám leggyorsabban megoldani, hogy ne telepítsek újra mindent a-tól z-ig?
2021. márc. 21. 14:43
 4/7 A kérdező kommentje:

Ryzen 5 2400G (iGPU-t használva), 8GB ram (-1GB az igpu miatt), 240 GB WD Green SSD a konfigom (+1TB WD winyó a nem futtatandó fájlok tárolására).


Ez a konfigom.

2021. márc. 21. 14:45
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Bizony telepíts újra mindent A-tól Z-ig, pont ez a lényege az egésznek. Előtte a személyes adatokról, pl. dokumentumok, filmek, zenék, játékmentések stb. készíts biztonsági másolatot külső vinyóra.
2021. márc. 21. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Én is a teljes reinstallt tudom csak ajánlani. Valami nagyon féltement itt. Lehet csak egy driver, de lehet vírus is.
2021. márc. 21. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"Egérpadot nem használok, azzal és anélkül is egy f*s"


Pedig nem ártana, mert nem dekorációnak gyártják őket. Főleg egy olcsó lézeres egér egy fényes asztallapon... halálos kombináció.

2021. márc. 22. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!