Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Elég hangos a gép, milyen...

Elég hangos a gép, milyen processzor hűtőt/ventilátor vegyek?

Figyelt kérdés

Adott egy i5 2500k gyári hűtő és ventilátor, nyugalomban is elég hangos. Milyenre cseréljem, hogy ez a hang csökkenjen? Nem feltétlen áldoznék rá tízezreket.

Egy INTEL Gyári CPU hűtőventillátor megoldaná ezt a kis problémát?


Táp 1 hete lett cserélve, úgyhogy biztosan nem onnan jön a hang. Illetve játék nélkül is hallani, tehát nem is a gpu.



2021. márc. 21. 13:12
 1/2 xKakashix ***** válasza:

gyári intelt semmiképp, arról híres, hogy hangos

[link]

én valami ilyesmit vennék rá, de nézd meg, hogy befér e házadba, illetve az alaplapoddal is kompatibilis

2021. márc. 21. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Igazándiból megéri egy jobb hűtőt venni, mert az örökös darab.

Hőcsöves, torony kialakítású, 120mm ventilátorral. 10 ezer alatt is elérhető. Arra kell figyelni, hogy férjen be a házba.


Gyári intel hűtőket 500-1000 forintért szokták hajigálni amúgy. Amíg nincs tuning, addig hűtésként megfelel, tényleg csak a hangja a gázos.

Talán egy újraolajozás segíthet valamelyest. Csökkentené a csapágy zaját. De előbb-utóbb mind zajos lesz. Nekem ez a tapasztalatom. Sok kérdésnél láttam itt, ami már gyári újként is zajos, szóval... nem véletlenül adják ingyen a proci mellé. Kispórolnak belőle mindent.


Illetve ajánlom az argus monitor programot. Ezzel a gyári minimum alá tudod vinni a fordulatot (vagyis nálam ez a helyzet. Az alaplap minimum 1350-nel pörgeti, de argus-szal le tudom venni 1100-ra, illetve olyan profilt állítottam be, hogy menjen el bátran 65 fokig, mielőtt gyorsítani kezdene. Így netezés mellett sosem kezd hangosodni (igaz nekem 3. gen procim van, ami hűvösebben működik))

2021. márc. 21. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!