Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Tapasztalatok ilyen PCIE NVME...

Tapasztalatok ilyen PCIE NVME SSD adapterrel? Lenne értelme? Ilyennel is el tudja érni egy PCIE 3.0 NVME SSD a max sebességét?

Figyelt kérdés

[link]


Mivel régebbi alaplapom van eredetileg a nemrég megjelent Samsung 870 evo szériából szerettem volna venni egy 1TB-osat és ugye a Sata csatlakozó miatt ez az SSD már annak a hátárait súrolja magyarul ennél gyorsabb Sata SSD nem nagyon lesz.


Pár napja láttam hogy vannak ilyen adapterek is mint ez az Axagon és belegondoltam hogy így akár egy gyorsabb NVME SSD-t is vehetnék később meg ha új alaplap lesz csak szimplán átteszem ez az adapter meg menne valami régebbi gépbe.



2021. márc. 22. 18:58
 1/3 anonim ***** válasza:

Több gyártónak vannak ilyen adapterei. Delock és Raidsonic is van. Abban az esetben működni fog, hogyha az alaplapi foglalat amiben elhelyezed megvan minimum x4-es pci-e és 3.0. Valamit nyilván a kártyának is támogatnia kell az NVME-t és a sebességet, nem csak magát a formátumot.


Az már más kérdés, hogy van-e lényegi értelme, ha a processzorod és a memóriád mondjuk nem ér el egy bizonyos szintet. Manapság már nagyon kezd elterjedni ez az SSD formátum.

2021. márc. 22. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Persze, tulajdonképpen az nvme csatlakozó is ugyanúgy PCIe vonalakat használ.
2021. márc. 22. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Igen, működni fog. De bootolni nem biztos, hogy fog, ha az alaplap nincs felkészítve erre.
2021. márc. 22. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!