Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ezekre az informatikai tanfoly...

Ezekre az informatikai tanfolyamokra van értelme pénzt kiadni?

Figyelt kérdés

[link]


Gazdaságinformatikus vagyok és jó lenne ha az ismereteimet bővíthetném, de egyrészt nem tudom, hogy ezeket az ismereteket lehetséges-e ugyanúgy elsajátítani a drasztikusan olcsóbb udemy-s kurzusok vagy tök ingyenes youtube/gugli által. Másrészt ha elvégzek ilyen tanfolyamokat azokat van-e értelme beleírni az önéletrajzba vagy körberöhögnének a munkáltatók? Mert mindenhol azt látom, hogy tanulhatok én ezer meg ezer dolgot internetről vagy elvégezhetek akármilyen kurzust, amíg juniorként nincs 2-3 év "releváns munkatapasztalatom" (de utálom ezt a szót) addig sehova nem léphetek. De ugyebár munkatapasztalatom meg nem lesz ha nem vesznek fel. Szóval ördögi kör, amiből nem tudom, hogy lehet kilépni.



2021. febr. 10. 21:11
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nincs.
2021. febr. 10. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
nincs
2021. febr. 11. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
De amúgy gazdinfósként nem tudod ezeket már rég? SQL meg Python és tsai, milyen kihelyezett karos borzalom volt, ahol ezeket nem verték belétek annyira, hogy ne tudnád magadtól gyorsan megtanulni? Abszolúte nem rosszindulatból, de ha ezeket még most kell megtanulni, akkor nem a releváns tapasztalat, hanem a releváns tudás hiánya az oka annak, hogy nem vesznek fel sehova.
2021. febr. 11. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
25%
Pffff. Miért nem valami hasznos dologgal foglalkozol, amivel munkát is találnál? Pl autószerelő, villanyszerelő, burkoló tanfolyam, majd mester mellett pár év gyakorlat. Sok lesz a parasztvakítás.
2021. febr. 11. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
79%
4. Mert nem alkalmas ezekre vagy nem érdekli. Ezeket sem tudja akárki jól csinálni.
2021. febr. 11. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
18%

" amíg juniorként nincs 2-3 év "releváns munkatapasztalatom"


Menj el valahová 8 órába adatrögzítőnek, mellette csinálj egy Számtek vállalkozást, aztán írd bele az önéletrajzodba, hogy 5 évig voltál cégvezető informatikai területen!


Elég releváns?


Találd fel magad, hamár diplomát szereztél!

2021. febr. 11. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

6/os. Én most pont ezért(is) csinálok saját vállalkozást. 4-es Gazdinfosoknak nem tanítanak Python ami szomorú. C# vagy jávát nyomják nekik. Corvinuson is ha jól tudom.


A meglátásom szerint teljesen mindegy, hogy milyen sulit végeztél. Ne udemy meg youtube videókat nézegesd. Tanuld meg az alapokat, próbálj feladatokat megoldani. Nézzél mérnökinfós szakdoga kiírásokat, és próbáld megoldani. Vagy átdolgozni úgy, hogy a te területeken is alkalmazható legyen. Vannak jó fizetős tanfolyamok,és egyetemi kurzusok. Ott a részletes tematikát is közzéteszik, azokat dolgozd fel, tanuld meg. Mellette menj rá statisztikára, pénzügyre, vagy amit szeretnél. Egy Oracle vizsga sem árthat. Mondjuk ehhez tudni kéne mivel szeretnél foglalkozni, Gazdinfon belül. Az igazi tanulás a suli után kezdődik :) Ne add fel!

2021. febr. 12. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!