Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Legalább hány magos processzor...

Legalább hány magos processzor kell VHS digitalizáláshoz?

Figyelt kérdés
Pontosabban: legalább mennyi ajánlott ahhoz, hogy a felvétel ne legyen frame drop-os, illetve ne csússzon el kép és hang egymáshoz képest? Tehát azt szeretném, hogy minél jobb minőségű legyen a felvétel. Valahol olvastam, hogy képstabilizátort is jó, ha használunk. Ilyen készülékből milyet ajánlanátok?

2021. márc. 27. 15:08
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
1
2021. márc. 27. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Még 2 magos gépen is előfordultak a fenti hibák. Nem kellene inkább 8 vagy 10 magos cpu?
2021. márc. 27. 15:17
 3/10 A kérdező kommentje:
Vagy más is befolyásolja a digitalizálást? Pl. a processzor órajele?
2021. márc. 27. 15:17
 4/10 anonim ***** válasza:
57%
Egy feldolgozóegység kell, de nem pc cpu, hanem céleszköz.
2021. márc. 27. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

#4

Milyen céleszköz? Ez alatt mit értesz?

2021. márc. 27. 15:27
 6/10 anonim ***** válasza:
78%

Nekem ment 1 magos AMD-vel is. Firewire kábellel nem volt framedrop.

Viszont az USB-s vackok nem igazán jók...

Nekem a PCI-os digitalizáló kártya vált be.

2021. márc. 27. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
78%

#2 "10 magos cpu?"

Akkor már legyen 20..


Ha a te világlátásodba nem fér bele hogy régen 15-20 éve is digitalizáltunk videót P4 és hasonló 1magos gépeken.

Persze akkoriban nem volt igény hogy közben torrentezzünk is és közben youtube videót is nézzünk a digitalizálással egyidőben...

2021. márc. 27. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

#7


Csak kérdeztem, hogy egy 10-essel már lehetséges-e, hogy nem lesz frame drop meg kép-hang elcsúszása. Nem értek még annyira ahhoz, hogy milyen művelethez mekkora gépigény/processzor kell.


Digitalizálás közben nem csináltam mást azon a gépen. Még így is volt frame drop, egyszer olyan mértékű is, hogy amikor 50 perces műsort akartam felvenni, csak 28 perc lett belőle.

2021. márc. 27. 16:04
 9/10 A kérdező kommentje:

#6


Az USB-s adaptert Firewire kábellel csatlakoztattad a géphez?

A PCI kártya belső tv tuner kártya, és azt be kell szerelni az asztali PC-be? Ha igen, hogy?

2021. márc. 27. 21:14
 10/10 anonim ***** válasza:

Nem. A videó volt a firewire egyik végén, a másik végén meg a számítógép.

A PCI kártya belső kártya. A PCIe újabb. Az alaplap megfelelő foglalatába kell dugni.

Csak usb2-es kütyüket próbáltam. Lehet hogy usb3-ra van jó digitalizáló, de olyanhoz nem volt szerencsém.

2021. márc. 27. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!