Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Jack dugós headsetek miért...

Jack dugós headsetek miért hangzanak rosszabban a gépemen alaplapról?

Figyelt kérdés

Pár hónapja vettem egy Razer Kraken X-et, aminek elvileg nagyon jó a mikrofonja és a térhangzása. Nálam a mikrofon kb ilyen 200 forintos aliexpress-esnek felelt meg amikor a gépemre volt dugva, mondjuk telón nagyon jól szólt.

Maga a hangzás egyszer jó volt, egyszer dobozos lett, főleg amikor alaplapra volt dugva. Front panel jack dugón jobban szólt. USB-s külső hangkártyával hangosabb volt viszont recsegett, a mikrofon kristály volt, viszont pityegett.

Vissza is vittem a fejest.


Amúgy MSI b460m a pro lapom van, nem tudom milyen lehet a hangkártyája.

Szerintetek mindenképp USB-set vegyek akkor? Egy ezer éves pár ezres fejesem is tökéletesen hangzik ami usb-s, sosem volt ilyen gond.


Illetve azokkal mi a helyzet, mint a HyperX Cloud II? Ugye az jack dugós, de van usb átalakítója. Most találtam 12 ezerért javítottat/felújítottat, nem tudom mennyire érdemes megvennem. Hisz már jó pár évesek eleve.. A vélemények szerint jó ettől az eladótól.

Vélemény?



2021. márc. 29. 12:03
 1/3 anonim ***** válasza:
50%
Mert ahhoz be kell hajolnod a gép mögé ahol a tápventi lobogtatja a hajad és közvetlen a füled mellett zúg. Ez rontja a zenei élményt.. :)
2021. márc. 29. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Valami rém volt amikor közvetlen alaplapra dugtam.

Ezért totál el is vetettem a jack dugós fejhallgatókat..

Viszont a legtöbb amit találok szinte mindegyik jack dugós :(


Hyper x cloud 2-t érdemes lehet 12k-ért megpróbálni? 50 eladott fejes, eddig 100%-os az eladó értékelése. Nem tudom mi a fejes múltja, lehet hogy megjavított termék lehet. Eleve elég zavaró, hogy 7 éves fejhallgató és használt is, gari nélkül is..

Érdemesebb valami olcsóbb új fejest venni ami usb-s?

2021. márc. 29. 13:23
 3/3 A kérdező kommentje:
Végül rendeltem egy Hyperx CloudX Alpha-t, remélem nem lőttem mellé. Kép szerint adnak hozzá külső usb hangkártyát is szóval nem lesz gond. (Vagy legfeljebb veszek hozzá külön ha mégsem)
2021. márc. 29. 18:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!