Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ahogy romlik egy SSD kondíciój...

Ahogy romlik egy SSD kondíciója, úgy válhat lassabbá az írás-olvás sebssége is?

Figyelt kérdés

Még 2018 decemberében vásárolt Kingston A400 120GB-os SSD-vel bővítettem az akkor már eléggé lassú notebookomat. De mostanára odáig jutott hogy kikellett benne cserélni egy másikra mert olyan lassú volt mint mikor HDD volt benne. Az új SSD-vel már elfogadhatóan megy.


80%-os a kondíciója.



2021. márc. 30. 18:28
 1/4 anonim ***** válasza:

Ennyire nem szokos vészes lenni, ha normális minőségű az ssd, ez viszont nem az, sajnos a Kimgston A400 eléggé rosszul sikerült ssd.

Az első széria még jó volt, de megváltoztatta a gyártó a komponenseket silányabb minőségűekre.

2021. márc. 30. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem megy a TRIM.

Vagy XP-t használsz vagy valami gagyi sata drivert a szabványos helyett. Cseréld le a drivert, aztán eressz rá egy optimalizálást (ahol a hdd-ket defragmentálná).

2021. márc. 30. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Windows 10 ment rajta végig, a HDSentinel szerint be volt kapcsolva a TRIM. Kicseréltem azóta egy másikra kb fél éve, az azóta egy százalékot sem romlott. Ezt meg betettem torrentezős másodlagosnak de annak sem valami gyors.
2021. márc. 30. 21:08
 4/4 kov74 ***** válasza:
Nekem kb 2 és fél éve megy egy WD Green 120GB-os a rendszer alá, gaméknek meg egy 512gb-os Apacer van. 0 probléma.
2021. ápr. 5. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!