Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Így fog maradni ez a videókárt...

Így fog maradni ez a videókártya árazás az elkövetkezendő években? Számítottam rá hogy csak egy robbanás lesz az egész bitcoin örület aztán elcsendesedik az egész, de ismét 50+ ezer euró felett van. Egy 6600xt rtx 3060-ra pályáznék. Érdemes várni?

Figyelt kérdés
Vagy vegyek inkább egy szarráhajtott gtx 1060-at?
2021. ápr. 1. 10:31
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Semmit ne vegyél jelenleg, bírd ki azzal ami van. Azért ilyen drágák a kártyák, mert ennyiért is megveszik. Ha nem veszik, le fog majd menni. De ha viszitek mint a cukrot ilyen árakon is, csak még feljebb fog menni.
2021. ápr. 1. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Még mindig nem a bitcoin miatt ilyen magasak az árak, mivel nem azzal bányásszák. ETH ára függ össze elsősorban össze a magas árakkal, illetve a kereslet is.

Amúgy mitől lenne szarrá hajtott?

Simán kibír sok-sok évet, azt a tévhitet meg felejtsük el hogy a bányászat miatt rövidül az élettartam. Nekik sem érdekük hogy gyorsan lehaljon...

2021. ápr. 1. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
A bitcoin miatt van, mivel a többi altcoint a bitcoin huzza maga után. Nekem ne magyarázd azt, hogy a bányász kártyák nincsenek szarrá hajtva, pár éve volt a kezem alatt 4 olyan bányász kártya, amiből egyik 2 nap után tönkrement, kettőnek olyan csapágyas volt a ventije, hogy semmit sem tudott hűteni nem beszélve a zajról, az utolsó pedig játék közben fps droppolt mint a huzat+ csapágyas ventilátor. Az előtt újonnan volt egy r9 280x ami rengeteg évet működött gond nélkül és amikor eladtam nem volt lelkisimeret furdalásom az miatt hogy lehúztam egy ártatlan embert. Utána vettem egy 1660 ti-t ami tökéletesen müködött 1 évig majd a komplett gépet eladtam normális áron, hogy építek egy újat. Megis történt de mire a videókártya vásárhoz érkeztem, azzal szembesültem, hogy nem igazán kapható és jön az új széria. Na majd abból veszek. Aham...4szeres áron? Van egy gt 710em ilyen esetekre..legalább lolozni jó. szom az egészbe
2021. ápr. 1. 11:04
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Sok ilyen kérdés volt már, erre senki nem tud választ adni. Énis a karyára várok, jelenleg UHD grahpics 630at használok. Van olyan érzésem, hogy ez nemfog egyhama lemenni és akár évekig is eltarthat.
2021. ápr. 1. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
67%
Ha értelmes kártyát akarsz akkor csak a 3060-t tudom ajanlani, mert annak nem szállt el az ára, mert azzal csak korlátozva lehet bányászni.
2021. ápr. 1. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
#5 ez sajnos nem igaz, csak az Ethereumot nem gazdaságos vele bányászni, minden másra ugyan olyan hatékony. Ráadásul az Nvidia kiadott egy beta drivert amiben nincs benne a korlátozás, így már ez se igaz.
2021. ápr. 1. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

#6.Az nVidianak csak jó ha van rá kereslet, természetesen az altcoin bányászat nekik is előnyös és nem fogják teljesen törölni ennek a lehetőségét.

Kérdező:

"többi altcoint a bitcoin huzza maga után"

Kérek erről hivatalos forrást, mert így csak "lóg a levegőben".

ETH-nak mi köze lenne a BTC-hoz? Teljesen más a fedezet mértéke, a BTC sokkal nagyobb több befektetéssel, ha az összes többi altcoin bedőlne a BTC ugyan úgy menne feljebb és fordítva.

"bányász kártyák nincsenek szarrá hajtva"

Ha valaki ért hozzá nem fogja szarrá hajtani, 40-50 fok fölé vinni és fix fordulatszámon fogja járatni.

Amennyiben egyik sem teljesül úgy is lehal nála a rendszer és nem fog elég profitot sem termelni a nagy hőtermelés és fogyasztás miatt.

2021. ápr. 1. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Globalis csiphiany van. Sztem ne várj mert ugyse lesz mas kartyabol se
2021. ápr. 3. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!