Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Vége a gépnek? Robbanás volt...

Vége a gépnek? Robbanás volt benne.

Figyelt kérdés

Észre vettem ma egy kapcsolót a táp hátulján ahogy bedugtam a hangszórót.

Így kézzel nem lehetett kapcsolni, de egy lapos csavarhuzo pontosan bele fért.

Na most nem tudom, hogy ez miatt e, de mikor mögé bújtam és belenyomtam akkor felrobbant.

Hallottam már AK-t és pont olyan hangja volt.

Füstölt is sokáig és nagy füst csomója volt felfelé!

Mindennek vége?

Mire felültem már nem volt semmi a monitoron. Hibát se ír csak azt hogy out of range vagy mit.

Mi a helyzet?


2018. nov. 23. 15:56
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:

Eldurrantottál egy kondenzátort a tápegységben.


Most vagy szétszeded a tápot és kicseréled az adott kondenzátort,vagy veszel egy másik tápot.


Viszont milyen kapcsoló,milyen lyuk,és milyen okkal dugtál bele egy lapos csavarhúzót?Mert ugye azért az megvan hogy egy ATX tápba bedugott csavarhúzó az nagy eséllyel halállal végződhet?

2018. nov. 23. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
Egyébként az is lehet hogy csak a benne lévő biztosíték ment ki,és annak volt hangja.
2018. nov. 23. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

Már meg ne haragudj, de borzasztó nagy fa**ságot csináltál, legalább olvastad volna le róla, hogy mi az.

Az egy 110-115V/230V kapcsoló, nem hiába nem lehet csak úgy simán kézzel átkapcsolni. Konkrétan gajra vágtad az egész gépet, kivéve ha valami minőségibb táp, akkor talán volt benne védelem.

2018. nov. 23. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Hát annyi van ráírva 110.
2018. nov. 23. 16:05
 5/21 anonim ***** válasza:
Azért érdemes lenne egy másik táppal is kipróbálni a gépet, lehet, hogy még nincs minden veszve.
2018. nov. 23. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 Koplárovics Béci ***** válasza:
Valószinűleg átkapcsoltad 110V-os állásba. Az azt jelenti, hogy 110V-os hálózatot várna a tápegység, te meg ugye mindezt úgy csináltad, hogy 230V volt rákötve. Ez a túlfeszültség tönkretett néhány dolgot a tápegységben. Ugyanakkor azt nem lehet tudni, hogy mi mást tett még tönkre. Ha voltak benne megfelelő védelmek, akkor talán nem vágott haza minden más dolgot a gépben.
2018. nov. 23. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 MGéza ***** válasza:
A tápegységet biztosan kinyírtad, annak annyi. Rossz hír hogyha garanciális akkor nem fogják cserélni mivel egyértelműen a te hibádból ment tönkre. Én régen csináltam ilyet kiscsikó koromban a vga képcsöves moncsival, na az a biztosítékot is keverte a házban, apám azt hitte felrobbant valami. Nálad is az egyik bizti nyekkent a túlfesz hatására, talán nem sérült anyák többi része.
2018. nov. 23. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:

Az out of range azt jelenti nincs a monitorra kötve semmi, ami jelet küldene neki, tehát nem megy a gép.

A többit meg leírták.

2018. nov. 23. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Ilyen hülyeséget! Miért van rajta ilyen kapcsoló egyáltalán ha felrobbantja?
2018. nov. 23. 17:45
 10/21 MGéza ***** válasza:
Ez nem olyan szokatlan, a gyártó azt akarta hogy több helyen, az angolszász országokban illetve az olyan hálózati rendszert használó országokban is eladható legyen a terméke. Mert egy olyan rendszerű tápegység ahol kézzel kell kiválasztani a hálózati áramerősséget amivel üzemel. Ez a jobbaknál automatán felismeri, nincs ilyen kapcsoló. Egyébként milyen típus volt?
2018. nov. 23. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!