Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Egyáltalán nem éri meg rx480...

Egyáltalán nem éri meg rx480 8gb mellé újabb processzort vásárolni?

Figyelt kérdés
Most i5 7500 van mellette a kártya egy xfx 480 8gb gondolkodnék új prociban lehetséges i5 10400f lenne de azt mondják felesleges új proci mert ehelyett a kártya helyett akkor újabb kéne mert ugyan ott lennék mint az i5 7500-asal.Pénzt meg nem akarok feleslegesen kidobni de valójában két dolog miatt is gondolkodnék újabb procin ha mást is csinálok akkor gondolom a 6mag 12 szál kicsit jobb mint a 4 mag meg 4 szál meg ujj cuccaim lennének nem 4 évesek.

2021. ápr. 3. 14:28
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

10/


Megvan rá a keretem vehetnék csúcs gépet is csak nem akarok sok pénzt pazarolni.Ha már sikerült volna döntenem már meg is rendeltem volna és jövő héten már itt is lenne,sőt tegnap jó pár webshopban rakosgattam a kosárba befelé,hogy hol mennyi lenne a végösszeg.

2021. ápr. 3. 19:12
 12/18 anonim ***** válasza:

Ha nem akarsz overkill procit a videókártyádhoz (mondjuk még drasztikusan de beleférne a 10400), akkor válthatsz i3-10100-ra is akár.

Már azzal is tapasztalsz előrelépést. Játékokban talán ha alig 10%-al produkál kevesebbet a 10400-tól, illetve az i7-7700 szintjén van.

Cserébe jóval olcsóbb, amikor én vettem, a 10400F majdnem a duplája volt az i3-10100F-nek.

Ha jól sikerül eladod a mostani géped, alig kell majd szinte ráfizetned a 10. genes i3-as konfigra.

Nekem is ez a proci van ugye, mellette egy rx580. Tudom ajánlani, de néha-néha megérződik enyhén a bottleneck, az i3-ban több a szufla mint a videókártyában, így számodra sem nem igazán lenne változás a 10400 javára ha a 10100-al hasonlítjuk, hisz a gpu-d egy idő után elfogyna úgyis.


Fél éve adtam el a 4. genes i5-ös gépem, vettem bele azt hiszem egy GTX770-et fillérekért mivel az rx580-am megtartottam és úgy eladtam. Végül talán ha 20-25 ezret kellett rádobnom a teljesen új alkatrészekből összerakott gépemre.. (i3-10100, 2x8gb 3200mhz hyperx ram, seasonic s12III 550w táp, msi b460 lap, a többim meg volt, ssd, hdd)

2021. ápr. 4. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Illetve szerintem most passzold el a géped ahogy van, minél tovább vársz, annál kevesebbet fog érni.

Ahogy énis megtudtam milyen olcsó és jó ahhoz képest a 10. gen, azonnal eladtam az akkori gépem amíg ilyen magasan mennek a használtpiaci árak.

Amikor már kijön a 11. gen, utána jönnek a használt filléres 10100-ak a piacra és kutya sem fogja megvenni a 7. genes géped.. Adj el mindent, amilyen magasak most az árak, minimális ráfizetéssel lesz egy géped nullperces alkatrészekkel.

(Vagy azt is bepróbálhatod, hogy csak a procit és a lapot adod el, bár akkor a többid marad a régi. Szerintem egyben megpróbálni eladni érdemesebb)

2021. ápr. 4. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

12/


Ismerem a 10100F-et olyan építettem haverom gépébe jó proci de én inkább i5-öt szeretnék.De azért csak jobb helyzet nem ha a proci erősebb mint a kártya mert fordítva szerintem rosszabb helyzet lenne.

2021. ápr. 4. 13:47
 15/18 A kérdező kommentje:

13/


Én csak a pár alkatrészt próbálom elpasszolni amit cserélni akarok de eddig semmi eredmény.Miért adjam el a komplett gépet?Mikor van egy fasza tápom,tök jó ventilátorok a házat se akarom cserélni mert cserélgettem már eleget,szóval alaplap,proci,és ram amit el akarok adni.

2021. ápr. 4. 13:49
 16/18 anonim ***** válasza:

Oooh, igen, már tudom ki vagy.

Te vagy az aki minden apróságot megkérdez itt, de nyilván mindent jobban tud a válaszolóktól.


"I5-öT aKaRoOkk" lol

A 10100 ígyis lepofozza a filléreket érő 7. genes i5-öd.


Komolyan nem értem minek írsz ki kérdést ha olyan makacs vagy, hogy te már eldöntöd mit akarsz. Csak egy naplopó vagy, komolyan tiszta szánalom.

Töröld a fiómod és szégyelld el magad, nem neked való ez az oldal, vélemény szót még csak nem is ismered.

2021. ápr. 4. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:

16/


Mi volt a kérdésemben?i5 nem?Baj,hogy nem i3-mat akarok?Haveromnak az van nekem min i5 kell vagy amit még írtam ryzen.Mi a baj vele?Igazad van jelenleg naplopó vagyok de hál isten van pénzem de most nem akarom a legdrágább cuccokat felvásárolni.

2021. ápr. 4. 15:00
 18/18 A kérdező kommentje:

16/


Ja és még annyit épp annyi jogom van itt lenni mint neked vagy másnak.

2021. ápr. 4. 15:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!