Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » I9 9900K processzorhoz milyen...

I9 9900K processzorhoz milyen hűtést javasoltok, van egyáltalán olyan hűtő amivel tuning alatt is 70 fok körül lehet tartani?

Figyelt kérdés
Én Noctua NH-D15-re gondoltam 3 ventivel, de nem vagyok benne biztos, hogy 5Ghz mellett is jó választás, AIO hűtők közül meg nem tudom, hogy 260, vagy 360-as lenne-e a jó és ha igen akkor azok közül is melyik, vagy épített kell. Örülnék, ha megosztanátok a tapasztalaitokat ki mit használ.

2019. máj. 1. 15:12
 1/6 anonim ***** válasza:
Noctua NH-D15 bármilyen CPU-ra elég magas OC mellett is. Ha extrém OC kell akkor csakis 70-80k s vízhűtés a következő lépcsőfok.
2019. máj. 1. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Gábor_79 ***** válasza:

Valamilyen mértékben biztos helyt áll a D15 is. Nekem nincs egyik sem, csak az elődje és ugyan ez hyper threading nélkül, de a tapasztaltak szerint, a léghűtés már nem az igazi. Attól függően, hogy milyen mértékű használatnak lenne kitéve. 5 GHz az összes magon folyamatosan járatva? Egyes darabok közt is van eltérés; azaz milyen feszültséggel hozza a kívánt órajelet. Meg volt már domború hűtő felület , domború processzor kupak.

Itt az oldalon gyakran válaszolók közül, szerintem nem sokaknak van ilyen processzora. Szándékosan nem ezt választottam, bár az ára is közbeszólt. Plusz 40-et nem ért meg nekem.

2019. máj. 1. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
*illetve a ha delideled akkor pedig simaliba
2019. máj. 1. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Gábor_79 ***** válasza:
[link] de itt 'majd az összes kapcsolatos egy bizonyos oldalról [link]
2019. máj. 1. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Először is köszönöm a válaszokat. Igazából nem extrém tuningra gondoltam hanem sima Oc ra amit enged egy MSI z390 MPG Gaming Edge Ac alaplap. Ehhez gondoltam a Noctua NhD15 öt egy kiegeszitő harmadik ventivel vagy Chromax ventikkel mivel a gyari ventik max 1200rpm et tudnak a chromax 1500-at mig az industrial verziobol lehet hozza venni 2000 vagy 3000 rpm et aminek mar dupla akkora a legszallitasa mint a sima gyari ventinek. Ez mellett termeszetesen a ház megfelelő átszellőztetését is fontosnak tartom. Elgondolkodtatoak a valaszok lehet hogy varok kicsit es vagy megvarom az uj ryzen procikat vagy tobb penzt szanok egy epitett hűtőre de lehet hogy kiprobalom a Noctuat eloszor gyari ventikkel utana chromaxxal majd industriallal. Kivancsi leszek a kulonbsegekre de az nem most lesz. Ha tudok fejleményt azt majd megirom hátha érdekel valakit.
2019. máj. 1. 20:24
 6/6 Gábor_79 ***** válasza:
Akartam már írni, hogy a plusz ventilátor nem igazán befolyásolja a hőfokokat csak 2-4 Celsiussal mínuszban. Na meg úgy tűnik 2 felfogatóval szállítják, de talán ezt a legkevesebb megoldani. Bármilyen processzor hűtő tesztet megnézel, ott látszik a hatása a dupla ventilátoroknak. Ennek előtte a D14-es verziót ventilátor nélkül használtam, persze minimális házhűtéssel. Most is zeró RPM üzemmódban működik, valami 34 fokig 9700k-val. Attól függetlenül most is léghűtést vennék, mert örök élet elméletileg. Gyakorlatban hallottam már lyukas hőcsőről, de nem ennél a típusnál. Lényeg, hogy arra ne nagyon alapozz, hogy a két-három bika ventilátor majd milyen irdatlan odavasz.
2019. máj. 1. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!