Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen hűtőbordát ajánlotok?

Milyen hűtőbordát ajánlotok?

Figyelt kérdés
Olyan űtőbordát keresek olcsón ami kb 15 centi hosszú és 6 cm széles. De nagyon fontos lenne hogy keresztbe legyenek a bordák. Oldalakra lennék kíváncsi hogy hol érdemes megnézni, linkeket is szívesen fogadok, 2000 Ft alatti árat keresek.

2021. ápr. 9. 22:38
 1/7 anonim ***** válasza:
Milyen gépházba, alaplaphoz, processzorhoz?
2021. ápr. 9. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Mert ajánlhatunk bármilyen olcsó hűtőt:

[link]

ha nem kompatibilis a processzorral, hajadra kenheted.

2021. ápr. 9. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Jah, mert hűtőborda csakis processzorra kellhet...
2021. ápr. 9. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A leírás alapján szerintem nem processzorra kell.

Hestore-on vettem egyszer-kétszer, de nem volt igazán olcsó. Itt nézz körül, lehet van megfelelő neked (lehet vágni kell mert úgy adja ki): [link]

Illetve Aliexpress-ről is rendeltem már. Van sok fajta. Azok sem annyira olcsóak, főleg a rézből készültek.

Viszont ha nem a hűtendő alkatrész(ek) fizikai mérete(i) szabják meg a méretet, hanem hogy ekkora kell a jó hőeldisszipáláshoz, akkor viszont ajánlom hogy gondolkodj el aktív hűtésen. Tehát hogy megfújod egy ventilátorral. Sokat tud segíteni. Én erre a célra már egy ideje a legolcsóbb CPU hűtőket használom. Utoljára tavaly rendeltem PCX-ről, 400 valahány Forintért volt darabja, vettem is vagy 20 darabot belőle, nekem mindig jól jön ha van.

2021. ápr. 9. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

#3: Épp ezért is lenne érdemes tisztázni, hogy mire, mibe, hova kell.

Mert a hűtőbordának nemcsak hosszúsága, szélessége meg ára van - van magassága, hűtési teljesítménye, esetleg felfogatási pontjai.

2021. ápr. 9. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Aliexpressen keress rá heatsink néven, van mindenféle méretben.
2021. ápr. 10. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válszokat, valóban nem processzorra kellett. Barkâcsolashoz kellett,de megoldottam hűtőborda nélkül
2021. ápr. 20. 09:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!