Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Intel core i5-11400 hoz...

Intel core i5-11400 hoz milyen léghűtőt ajánlanátok?

Figyelt kérdés
Milyen fajta hűtővel lehet biztonságos hőfokon tartani tuning mellett is? Nekem a deepcool gammaxx 300-ast ajánlották, az elég lehet ennek a processzornak?
2021. ápr. 14. 20:27
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Első kérdés: Hogy akarod tuningolni a szorzózáras procit? Max a fogyasztási kereteket lehet kiiktatni, de nagy difit az se okoz.


Nem mellesleg hülyeség 11400-at venni, 10400-nál általánosan 5-10%-on belül van átlagfelhasználás mellett a sebességkülönbség cserébe jó 25%-al drágább.

2021. ápr. 14. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Jaa, ezt most tudtam meg, hogy le van zárva a tuning, akkor nincs miről beszélni. Igazából azért választottam ezt a procit, mert fiatalabb a konstrukciója, mint a 10400-nak, és szükségem van a pci express 16x 4.0-ra :)
2021. ápr. 14. 20:40
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Elég neki a gyári hűtő mert egy szórzózáras proci.


De hogy érted hogy fiatalabb a konstrukciója? Ugyan úgy 14nm gyártási technológiával készült mint az előző generáció. Max annyival jobb hogy 2666mhz ram helyett támogatja a 3200mhz-s ram-ot. A pci-e 3.0 és 4.0 között nincs nagy különbség, játékoknál kb. 1% fps növekedés tapasztalható.


Ha még nem vetted meg, akkor érdemes várni a következő generációs procikat ami már támogatja a ddr5-ös memóriát és még idén ősszel megjelenik.

2021. ápr. 14. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!