Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Egy gtx 1050 ti, és egy gtx...

Egy gtx 1050 ti, és egy gtx 1660 videókártyákat érdemes együtt használni?

Figyelt kérdés
Szeretnék gépet fejleszteni, de most valami megfizethetetlen áruk van a videókártyáknak, ezért arra gondoltam, (Lehet, hogy teljes képtelenség, sose használtam még 2 videókártyát egyszerre) hogy veszek egy olcsóbbat (Most van a gépemben az 1050 ti), és hátha összeadódik a videómemória. Hogy működik ez a dupla-videókártyás módszer, valóban összeadódik a memória, vagy teljes hülyeség így használni őket?
2021. ápr. 15. 10:56
 1/5 anonim ***** válasza:
84%
Már előrelépés egy 1660 az 1050 ti után. Én csak azonos videó kártyákat használtam duálba, nem igazán támogatja a különböző vidi karikat semmi sem kb így én feleslegesnek tartanám még ha működne is.
2021. ápr. 15. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
82%

" hátha összeadódik a videómemória. Hogy működik ez a dupla-videókártyás módszer, valóban összeadódik a memória, vagy teljes hülyeség így használni őket?"

Ilyen nincs, felejtsd is el.

1070 támogatja az SLI-t illetve attól felfele de ott sem adódik össze a videomemória.

Amúgy meg játékokban ennyit számít:

https://www.youtube.com/watch?v=i1dGQiNfCAc

Felén crashelnek a játékok vagy hasonló teljesítményt hoznak, és egy 3090-ről beszélünk...

2021. ápr. 15. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
86%
a programok nem támogatják a több kártyás . egoldásokat. teljesen kivezetésre került a gaming platformról (jelen generációban át is nevezték, már nem SLi a neve). néhány tudományos vagy mérnöki (esetleg bányászgatós) felhasználástól eltekintve nincs értelme a többkártyás rendszereknek. különböző kártyákkal meg végképp nem.
2021. ápr. 15. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

1. nincs SLI támogatás egyiknél sem.

2. csak azonos GPU-val rendelkező kártyákat tudsz SLI-be kötni, tehát a gtx 1050ti-t nem tudsz 1660-nal összehozni (már ha elérhető lenne, de mivel nem, amúgy is felejtős).

3. sok játék nem támogatja, inkább vegyél egy erős vga-t, mint 2 gagyival próbálkozz.

2021. ápr. 15. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
DirectX 12 alatt van lehetőség több GPU-t kezelni, de ez a program írójának a feladata, kábé senki nem teszi meg. Ha jól tudom, az Ashes of Singularity játékban működik, ha csak azzal játszol, megpróbálhatod. Vagy beállíthatod, hogy az 1050ti-n számolja a PhysX-et, pár játékban ez is segíthet. De összességében nem valószínű, hogy megérné belerakni mindkét kártyát egyszerre, inkább add el a régit, jobban jársz. (Bár én sajnos 1660-ast sem láttam normális áron.)
2021. ápr. 15. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!