Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi lett a gépemmel? Elromlott...

Mi lett a gépemmel? Elromlott végleg és minden adatom, képem odaveszett?

Figyelt kérdés

A gépem egyik pillanatról a másikra hibát jelezve kikapcsolt, és mikor be szeretném kapcsolni akkor sípol és pirosan világít a LED.

Már körülbelül 10-szer próbáltam bekapcsolni és mind a 10-szer ezt csinálta, és ha nem kapcsolón ki hanem hagyom sípolni akkor nagyon csúnya hangot ad ki, valahogy elkezd nagyon hangosan “fújni” vagy nem is tudom hogy fogalmazzak..

Nagyon remelem, hogy ha már a gépet nem is, de az adatokat, képeket meg lehet még menteni, mert minden emlékünk, minden létező dolog a gépen volt rajta, ráadásul a kedvenc CDm is beleragadt...😔😔

Mit lehet ilyenkor tenni? Meg lehet még menteni valahogy?



2021. ápr. 21. 12:51
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:

6-ot csipog, utána nagyon hangosan zúg és jön belőle por...

Áramtalanítást próbáltam, ugyan az..

2021. ápr. 21. 13:06
 2/13 anonim válasza:
Szia! A sípolás utalhat esetleg RAM problémára,próbáld meg portalanítani a gépet,hátha lesz valami változás. Az adataid szerintem semmiféleképpen nem vesztek el, rajta vannak a HDD/SSD-n. Szóval ha minden kötél szakad,és a probléma nem oldódik meg,akkor is megmaradnak az adataid rajtuk.
2021. ápr. 21. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Nagyon remelem, hogy megmaradnak, ha igen akkor biztos készítek egy másolatot belőlük..:(

Délután elvisszük szerelőhöz, ő megcsinálja szakszerűen.

2021. ápr. 21. 13:18
 4/13 hypno ***** válasza:
Le kell csatlakoztatni a merevlemezt és úgy elindítani. Ha továbbbra is hibát dob, akkor hátradőlhetsz, mert az adataid megvannak. Ha a hiba megszűnik, akkor ki kell találnod, hogy miként tudod lementeni az adatokat, mert akkor a vinyó haldokolhat.
2021. ápr. 21. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Hát még megpróbálhatod megnézni jól vannak-e bedugva a kábelek,akkor szokott így csipogni.Nemtudom mikori a gép és mik vannak benne,de velem volt már ilyen :D
2021. ápr. 21. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Írd meg pontosan, hogy milyen alaplap ez!

Aztán keress rá az alapján a beep code-ra!


Valamelyik hardverelem. 6 sípolás biztosan nem ram. Az általában 1 hosszú, vagy 3-4 rövid szokott lenni. Inkább videokártya lehet.


Az adatokkal tényleg semmi gond nincs. A lemezt is ki tudod venni. Egy vékony pálcát bedugsz a kis lyukon, akkor ki tudod pöccinteni. Ezért van ott mindegyiken. [link]


A hangos fújás szimplán csak egy vész mód. Mivel nem tud leállni, sem elindulni, ezért fogalma sincs, hogy milyen hőmérsékletek vannak rajta, így mindent maxra teker a hardver megvésése érdekében.


(Ha tényleg videokártya lenne, akkor vedd ki (figyel a pöcökre a csatalkozó alján!), és dugd át az alaplapi csatlakozóba a monitort. Ha van integrált grafika, akkor így elindulhat)

2021. ápr. 21. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Sajnos most olvastam, hogy ez kék halál volt
2021. ápr. 21. 13:55
 8/13 A kérdező kommentje:

Pontosan ezt írta ki:

[link]

2021. ápr. 21. 13:57
 9/13 hypno ***** válasza:

#8


Kék halálnak hívunk minden olyan hibát, amikor a win összeomlik és szép kék képernyőn nyomja a hibaüzenetet.


Amúgy frissítetted a rendszert (vagy hagytad, hogy frissítse magát)?

2021. ápr. 21. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Igen, pár nappal ezelőtt lett frissítve
2021. ápr. 21. 14:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!