Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Túl is lehet hűteni egy...

Túl is lehet hűteni egy processzort?

Figyelt kérdés

Lehet amatőr kérdés nagyon, de az árthat egy processzornak vagy videokártyának ha túl van hűtve? Mármint mint pl egy autó motorja esetében, hogy van egy ideális üzemi hőmérséklet.

Ilyen van itt is?

Vettem egy gépet és néztem, hogy ha nem csinálok semmit akkor processzor és VGA is 28-31 fokos csak.

Intel I5 1400F és Nvidia 1050Ti a típusuk. GPU-Z a program ami kiírja.

Most is ahogy írom ezt GPU Temperature 28 fok és a CPU Temperature is 28 fok.



2021. ápr. 26. 20:00
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Túl lehet hűteni, folyékony héliummal -220 volt eddig a legalacsonyabb rekord ami még működött. De persze típusa is válogatja és a tranzisztor csíkszélesség a legnagyobb tényező benne.


Kicsit messze járnak a te számaid ettől, ezek nagyon jó hőfokok idleben.

2021. ápr. 26. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

természetesen, rá is van írva. 0 Celsius fok alatt nem ajánlott használni, tehát ne folyékony nitrogénnel locsolgasd.


Átlagosan idle módban 45-50 fok fölé ne menjen a proci, terhelés alatt 80 fölé.


A legfontosabb viszont, hogy lehetőleg azonos hőfokon maradjon. Tehát ne pörgesd fel 80 fokra, majd lehűtöd 40-re, megint fel 80-ra stb, ez az ingadozás, ami a legtöbbet árt neki normál körülmények közt.


Amiket te írtál, teljesen jó hőmérsékletek.

2021. ápr. 26. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, de ahhoz folyékony nitrogén vagy hélium kellene és igen komoly mínusz celsiusba lemenni hogy instabillá válljon egy chip :D Nemrég néztem Der8auer videóját ahol 3.2 Ghz re sikerült húznia nitrogénnel egy RX 6900 XT-t ami mellesleg világrekord jelenleg. Na ott volt olyan hogy már túl hideg volt a GPU a kártyán de normális körülmények között senki nem tudja túlságosan lehűteni a chipjeit. Ha kitennéd -20 fokba a géped ott sem a túlhűtés lenne a baj hanem ha kondenzáció miatt annyi víz keletkezne valahol hogy az rövidre zárja valamelyik áramkört.
2021. ápr. 26. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Akkor megnyugodtam, terhelve a maximumok 58 és 61 amit el szoktak érni,a processzor a magasabb, de akkor az is még bőven határon belül van ezek szerint. :)
2021. ápr. 26. 20:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!