Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen ventit vegyek a gépháza...

Milyen ventit vegyek a gépházamba?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Van egy SilentiumPC Signum SG1 TG gépházam és csak az alap beépített ventim van benne (2db, 1 elől egy hátul)

Mivel folyton leáll a gép ezért gondolom túlmelegedik. (néha mintha nagyon meleg szag vagy mi lenne)

Szeretném ha nem 50 ezerbe kerülnének szóval kérlek benneteket hogy ha lehet akkor az olcsóbbikat ajánljátok nekem. Köszi!

Illetve milyen proci hűtőt ajánlotok hozzá? Ui.: Köszi mindenkinek aki válaszolgat rá! Ha kérdésed van, akkor igyekszem válaszolni rá!


Specs:

CPU: Ryzen 7 2700X

CPUFAN: Gyári

GPU: RX 580 8GB

RAM: HyperX 8GB 3200mhz



2021. ápr. 28. 13:27
 1/10 anonim ***** válasza:

AIDA64


Előbb nézz meg a hőmérségletet.

2021. ápr. 28. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Eléggé kizártnak tartom, hogy túlmelegedjen. Mást gondolok a hiba okául.


Elsősorban ahogy előttem levő is mondja, valamilyen rendszerinformációs programmal figyeld meg az adatokat, hőmérsékleteket! Illetve a windowsnak van hibanaplója, ott meg lehet nézni a leállás okát (nem tudom hogyan lehet előcsalni, goolge)


Ha hardveres hiba lenne, akkor tápegységet próbálnék bele először.

2021. ápr. 28. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Táp típus?
2021. ápr. 28. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Tekintve hogy honnan vetted én is a tápot nézném meg elsőre - de ahogy ajánlották, minimum megnézném a hőmérsékletet mielőtt új ventilátort vennék. A házban valószínűleg nem jók vannak, de ég és föld nem lesz egy jobb ventivel sem. Ha mindenképp szeretnél másikat venni nagyon jó ár\érték arányúak az arctic cuccai, 1.3-1.5 ezer körül kapsz már nagyobb légszállítású, halk ventit tőlük. Ha jól értelmeztem a ház 12cm es ventiket fogad mindenhova.
2021. ápr. 28. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
3# - FSP Hydro GE 550W
2021. ápr. 28. 15:06
 6/10 A kérdező kommentje:

2# - Eseménynaplóban találtam egy pár dolgot:

[link]

[link]

2021. ápr. 28. 15:13
 7/10 anonim ***** válasza:

Nah, ja. Eseménynapló, erre gondoltam! 😃

Akkor én ezt úgy veszem, hogy +1 érv a hibás táp mellett.

Szerezz első körben egy kölcsön tápot! Ha azzal nincs gond, akkor a mostani hibás. ...és akkor Ha garanciális, akkor viheted gariztatni.

2021. ápr. 28. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Újratelepítettem a Windows-t és azóta nincs egy problémám sem.

Mi okozhatta ezt?


UI.: Köszi mindenkinek a válaszát!!

2021. ápr. 30. 16:46
 9/10 anonim ***** válasza:
Valami vírus
2021. ápr. 30. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Meglehet. A google gyanús alkalmazást talált meg kijelentkeztetett.
2021. ápr. 30. 18:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!