Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A Hard Disk Sentinel mennyire...

A Hard Disk Sentinel mennyire megbízható program?

Figyelt kérdés

Mert adott egy Maxtor külső winchester, amit kb. 2-3 éve vettem film/sorozat nézésre, és elég alacsony kondíciót ír rá a program.


[link]


PCX-nél vettem, előtte is ilyenem volt, de azt sikerült leejtenem és tönkrement az írófej (gondolom), és gariztatni már nem tudtam. Vettem mellé 1 éve egy WD-t is (ami a második a képen fentről) annál látható, hogy nincs probléma.


Van így értelme a Maxtort használni, illetve az a becsült időtartam mennyire biztos?



2021. ápr. 29. 12:30
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A HD Sentinel csak kiolvassa a SMART adatokat a merevlemezből, effektíve nem csinál, nem mér semmit, de futtathatsz benne teszteket, ha több információt akarsz (ennek persze csak adatvesztéssel járó teszteknél van értelme). A Maxtor egyébként egy több, mint 10 éve megszűnt gyártó, ha megnézed a lemezed típusszámát akkor valójában láthatod, hogy ez is igazából egy Seagate merevlemez, csak valószínűleg át van matricázva Matroxnak.
2021. ápr. 29. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igen, ezzel tisztában vagyok, hogy valójában Seagate a lelke. :) Futtatok rajta teszteket, amint átmásoltam az adatokat róla a másik külső merevlemezre.
2021. ápr. 29. 12:45
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Hasznos, mentett már meg adatvesztéstől, mert jelezte az egyre szaporodó hibás szektorokat. Mire az alaplapi S.M.A.R.T. monitoring jelzett, már gyakorlatilag halott volt, de a Sentinelnek hála még időben észleltem a problémát.
2021. ápr. 29. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
36%
HD sentinel nem a legjobb, nekem a gépbe van biosnál diagnosztika lehetőség, az pontosabb adatot adott.
2021. ápr. 29. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
68%
Nagyon megbízható.
2021. ápr. 29. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

megbízható progi. tehát tényleg nem sok lehet hátra szegény vinyónak.


torrentnek mehetnek rajta. meg szóval bármi mehet rá, aminél nem baj az esetleges adatvesztés.

2021. ápr. 29. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!