Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » DDR3 as workstation számítógép...

Monakritika kérdése:

DDR3 as workstation számítógépem van, mégis az operációs rendszer szerint csupán csak DDR2-es. Mitől van ez?

Figyelt kérdés

Van egy Fujistu Celius M470-2 es gépem, DDR3 as memória foglalattal

(6x2gb Samsung ddr3 10600E memória van benne) és ma tapasztaltam, hogy a feladatkezelő szerint DDR2 es foglalatú a gépem. Próbáltam utána járni, de semmi infót nem találtam erről a jelenségről. Valakinek ötlete?



2021. máj. 1. 00:53
 1/4 anonim ***** válasza:

Hol látod ezt egyáltalán a feladatkezelőben? Nekem ennyi amit kiír, de azt sehol se, hogy DDR hány. Bár amúgy lényegtelen, míg a sebességgel nincs gond, addig lehet csak bugosan simeri fel.



Memória


16,0 GB


Sebesség: 3200 MHz

Használt bővítőhelyek: 2/4

Méret: DIMM

Hardverek számára fenntartva: 78,3 MB


Rendelkezésre álló 12,3 GB

Gyorsítótárazott 11,3 GB

Lefoglalt 6,7/18,3 GB

Lapozható készlet 628 MB

Nem lapozható készlet 328 MB

Használatban (tömörített) 3,6 GB (140 MB)

2021. máj. 1. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 P.O.C. ***** válasza:
Nincs semmi jelentősége, a feladatkezelő hogy írja ki. Attól nem lesz se lassabb se gyorsabb a gép. Valószínűleg egyszerűen csak tévesen szerepel a Windows adatbázisában.
2021. máj. 1. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 P.O.C. ***** válasza:
100%
Amúgy most laptop előtt ülök, és nekem is csak annyit ír ki hogy SODIMM, a DDR verziójáról meg semmit.
2021. máj. 1. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 MGéza ***** válasza:
Kizár hogy ddr2-es X58-as lapkakészlettel. Nem kell mindent elhinni amit a feladatkezelő állít, ennyi. Lehet workstation kavar be nála, mezen Win igazából asztali chipseteket ismeri fel vagy kezeli alapállapotban, az automatikusan felrakott driverei arra vannak optimalizálva. Megoldás lehet ha zavar, hogy gyári drivereket raksz fel a Win által előretelepített általános eszközmeghajtók helyett. Akkor valószínűleg helyes infókat fogsz kapni.
2021. máj. 1. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!