Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ebbe a laptopba bele tehető...

Ebbe a laptopba bele tehető ez a processzor?

Figyelt kérdés

Üdv mindenkinek! Van egy Acer 5738zg típusú laptopom amin szeretnék kicsit fejleszteni és az Ssd illetve a maximális mennyiségű (8gb) ram már megvan,mostmár csak a cpu hiányozna.

Jelenleg egy Intel pentium t4200 van benne (ez a gyárija!) és arra lennék kíváncsi hogy az intel core 2 duo p8400 belerakható e? Kompatibilis e vele? Mert ilyen cpu-t találtam jó árban és elvileg gyorsabb is lenne vele már csak az a kérdés hogy jó lesz e hozzá mert erről sajnos nemsok mindent találtam!

Előre is köszönöm a segítséget! :)



2021. máj. 5. 00:43
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

https://www.youtube.com/watch?v=hjfXUHZo_VU


A támogatásról ezt találtam még

According to CPU world, socket 478 works with desktop processors and laptop, or "mobile," processors. Compatible models include Willamette Celerons between 1.5 and 2GHz, Celeron Ds between 2.13 and 3.2GHz, and Mobile Pentium 4s between 2.4 and 3.46GHz. Socket 479 supports only mobile processors. Its compatible processors include Core Solos between 1.5 and 2GHz, Core Duos between 1.6 and 2.33GHz, and Core 2 Duo Mobiles between 1.6 and 2.33GHz.


Szóval a 8400 az még belemegy.

2021. máj. 5. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget! Ment a zöld! :)
2021. máj. 5. 06:35
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
pga 478 ill bga 479 tehát nem biztos hogy belemegy.amúgy sem nyernél vele sokat.
2021. máj. 5. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Utolsó: Láttam Youtube videókat hogy beleteszik illetve komplett ehhez a laptophoz való alaplapot is láttam hírdetve amiben ez a fajta cpu van már úgyhogy csak jó lehet bele. :D

Egyébként teljesítményben kb mennyit nyernék vele? Mert màr most az ssd miatt is azt mondom hogy kellően gyors de ha tudnék még egy picit fokozni rajta akkor lenne tökéletes!

2021. máj. 5. 12:33
 5/8 anonim ***** válasza:
300MHz-et.ami nem sok.
2021. máj. 5. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem csak bga 479-es tokozással, hanem pga478-cal is forgalmazták a processzort, tehát ez nem akadály. A teljesítménykülönbség viszont nem sok. Nem nyernél vele túl sokat. Ha ingyen kapsz egyet valakitől, akkor cseréld, de én pénzt nem adnék 13 éves prociért az biztos.
2021. máj. 5. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Utolsó: 1500ft-ért kapnám,gondoltam magamba jó vétel lehet mégha tartaléknak elteszem akkor is! :D
2021. máj. 5. 23:31
 8/8 anonim ***** válasza:

Te tudod, de én még az átszerelésre szánt időt is sajnálnám. Plusz 1500 huf... Én biztos nem állnék neki ilyen régi gépet tuningolni.

Tartaléknak is felesleges. Soha nem fogod használni, csak kidobott pénz és porosodni fog a polcon. Nem a proci ami a leghamarabb tönkre megy egy gépben, ha meg már azt is cserélni kell, akkor már gazdasági totálkárról beszélünk.

2021. máj. 6. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!