Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért van sok ember ráizgulva...

Miért van sok ember ráizgulva a 4K-ra játékban vagy akár videókban?

Figyelt kérdés
Én pl tök jól eljátszogatok 1080p-ben.

2021. máj. 5. 19:37
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Mert most ez a menő. Meg a 144 FPS. 143 már ultraciki.
2021. máj. 5. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Mert a 40"-os 4K monitoromon nem néz ki jól a 1080p.
2021. máj. 5. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ez olyan dolog, hogy próbáld ki és megérted miért jobb a nagyobb felbontás. Ennyi erővel maradhatott volna a 800x600 is.
2021. máj. 5. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

3/


Kipróbáltam igaz leginkább unokaöcsém konzoljával ami tudja a 4K felbontást meg a tv-je is de engem igazán ez nem fog meg eddig bőven elvoltam 1ö80p-n és most is megfelel.Én nem ájuldozok azoktól a csicsa videóktól amit feltolnak 4K gamingről a youtubéra.

2021. máj. 6. 00:12
 5/9 A kérdező kommentje:

3/


És mi lesz ha egyszer elfogyik a felbontás határa akkor toporognak egy helyben meg elégedetlenkednek mert hozzá szokatták őket a gyors fejlődéshez.

2021. máj. 6. 00:14
 6/9 anonim ***** válasza:

Akkor megpróbálom konyhanyelven: A nagyobb felbontás több részletet tesz lehetővé, mivel több képpontból épül fel a kép.

Ha nem lenne különbség nem is létezne, mert nem volna rá kereslet.


A felbontást meg jó ideig lehet növelni, ahogy a technikai fejlődik. 20 éve a 800x600 is nagynak számított, lesz idő mikor a 4k lesz az úgymond alap stb.

2021. máj. 6. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nekem nagyon jó az éleslátásom. Számomra alacsony a 1080p. Telefonon is látom a különbséget az FHD és QHD között. Egy nagy monitoron jöhet a 4K-nál magasabb felbontás is. VR-ban pedig majd a 2×8K lenne az igazi.
2021. máj. 6. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

7/


Én is látom a különbséget csak annyira nem tetszik pl 4K tv-n filmeknél mind olyan lesz mint egy szappanopera :) jó tudom több részlet de mindegy én maradok még 1080p-n

2021. máj. 6. 11:58
 9/9 anonim ***** válasza:

A film az más... ugye azt hagyományos filmszalagra veszik fel még mindig (többnyire, főleg nagy költségvetésű moziknál). A szemcséket az ezüst okozza. Előszeretettel használják, egyszerűen mert ez „filmes hatást kelt”.


Vagy nem tudom mire gondolsz.. a szappanoperahatást (túl folyamatos kép) a hülye TV-alapbeállítások okozzák. Filmnézésnél ki kell kapcsolni minden képjavító funkciót. Főleg ha natív felbontásom vagy. 23,976 fps-sel, 23,976 hz-en kell mennie egy filmnek, ez a 24p.

(Csak ugye ez a téma nem felbontásfüggő, hanem képfrissítés. Tehát a mai tv-k mind tudnak ilyen kamuképeket beilleszteni két valós kép közé. Akár töbet is, és kamu 200 hz-et csinálnak a 23,976 fps-ből is.)

2021. máj. 6. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!