Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A videokártyám hibás vagy...

A videokártyám hibás vagy csak a tápegység nem képes meghajtaná?

Figyelt kérdés

Nos tegnap vettem egy 1 ventis GeForce GTX 760 4gb videokártyát 40 ezer forintért használtan egy régi ismerősömtől. És először mikor beletettem kiírta, hogy kell hozzá PCI express valami. Azt a csatlakozott ma meg is vettem. Aztan megint betettem a gépbe, rá kötöttem mostmár nem írta azt express dolgot a gép. De mindig csak a botig tölt be aztán meg lekapcsol. Azt hittem hibás vga-t adtak el nekem. De nem hiszem mert utána néztem a dolognak. És elvileg ez azért is lehet mert gyenge a vga-hoz a tápegység. De itt az a bökkenő, hogy nekem ilyen tápom van Keep Out FX700B 700W. Tehát 700W-s a tápom és kajakra ez nem bírja el ezt a karit. Amikor egyik haverom elvileg rtx 2080 supert és i9 10920x-t hajtat vele. Legalábbis azt tudom, hogy az is keep out táp csak talán az 800v és nem B hanem valami más. Nekem ezek vannak a gépembe. Bár beismerem, hogy egyszer már tönkre ment. De a régi képben egy 450w Coolbox táp volt. Gtx 550 ti és i3 530 hajtottam vele. És az el is vitte az egész PC-t. Ezeket hajtja normálisan jelenleg :


AMD FX 6350 4.2 GHz

4x8 gb ddr3 ram. 32gb ddr3 ram 2400 Mhz

2x1 tb toshiba 5400rpm hdd

Samsung 960 evo 500gb ssd

GeForce GT 520 2gb vga


17 éves vagyok csak, és nem értek hozzá. Mégis mi legyen táp csere vagy maga a kari xar. Ha tápcsere akkor 5-8 ezer forint közt tudnék normálisat venni. Vagy a keep out-ot eltudnam adni? Mennyiért?


És amúgy a gépemen elmennének a legújabb játékok is. 1680x1024 lowon vagy inkább mediumon legalább. Mert ekkora a monitorom felbontása.



2021. máj. 5. 21:17
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
2021. máj. 5. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Linkeld be kérlek mi az amit vettél a kártyához, mert hirtelen nem tudom elképzelni miért kellett volna neked bármi olyasmi. Kizártnak tartom, hogy a te alaplapodon nem volt PCI-E 16x csatlakozó.
2021. máj. 5. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

[link]

Asszem ez volt az. És a taphoz kellett ez ha jól tudom.

2021. máj. 5. 21:39
 4/12 anonim ***** válasza:
Próbáld a kártyát egy másik gépben, aztán a gyártó nevében burkolt ajánlást szem előtt tartva TARTSD KINT azt a tápot a gépházból. 😃
2021. máj. 5. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Másik gépem sajnos nincs.
2021. máj. 5. 21:49
 6/12 anonim ***** válasza:

A tápnál fontosabb a minőség, mint a watt. Egy jó minőségű 500-as simán bedarál egy megbízhatatlan, rossz minőségű 700-ast, mint amilyen a tiéd, mert nem tudja kihajtani amit kellene.


A régi kártyád 29 W-t fogyaszt, amit most vettél az 170W-t. Ez már alapból nagy ugrás egy nem túl jó táphoz; mivel a procid 125W-t visz még, összesen kb. 400W-t fogyaszt a géped. Egy rossz táp ezt nem lesz képes bírni.


Mit írt ki pontosan, mikor először beraktad a kártyát? Mindig jegyezz fel minden infót, vagy csak magadnak teszel rosszat. Lehet a csatlakoztatásnál rontottál el valamit.


A videókártya is könnyen lehet hibás, jó lenne megnézni másik gépben mi a helyzet vele. Vidd be egy szaküzletbe és kérdezd meg hogy tesztelnék-e neked, mert te sajnos nem tudod (valahol biztos segíteni fognak). 40 ezerért adni egy friss korában is 90 ezres kártyát, mikor a bányászat miatt az árak az egekben vannak és kb. nem kapni GPU-t, vagy orbitális ostobaság, vagy valaki csúnyán lehúzott.

2021. máj. 5. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Az hogy a tápodon nem volt 2 db pci-e tápkábel rossz jel, de valóban tesztelni kéne másik gépben. Az ár meg tényleg nevetséges, nekem a felét se lenne pofám elkérni.
2021. máj. 5. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
A vga nem gtx 760. Hanem gtx 770 4gb bocsánat. De akkor is kajak annyira rossz az a táp, hogy már ezt sem tudja kihajtani?
2021. máj. 5. 22:08
 9/12 anonim ***** válasza:
Hát az már 230W-t eszik és 150 ezer volt alapból. Gyanús, mondjuk úgy.
2021. máj. 5. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Ezek a kártyák már nagyon régen kerűltek ennyibe. Tehát a 40 ezer forint nem, hogy kevés manapság hanem sok is érte. Okés most bányászat van, van 50-60 ezerért is ilyen kártya vagy hasonló erősségű hardveraprón. De akkor is vártál volna pár hónapot Max ősszel ebből a pénzből akár GTX 1650S vagy rx 5500 8gb karikat tudtál volna venni amit a táp is vitt volna. Illetve bőven alázta volna azt amit vettél. GTX 980 szintű karik gyakorlatilag.

Azzal a karival azon a felbontáson pl a Cyberpunk csoda ha lowon eléri a 30 fps-t. Na meg pl a metro exodus és az új watch dogs. Sem fog valami jól futni arról már nem is beszélve, hogy az a processzor is gyenge. És a felbontás is full HD-nál kisebb tehát jobban azt eszik majd a játékok. Még gyengébb láncszem. Na meg az 3 magos csak. És még nem is úgy, hogy 3 mag 6 szál. Hanem a maradék 3 mag szinte nem is működik benne. Nincs 6 szála sem a procinak. Tehát még egy 4 mag 4 szálas procit is jobban tudja tartani magát. Talán még egy 2 mag 4 száll I3 is. Magyarul cyberpunkba lesznek olyan fps droppok.


Ahhoz, hogy tényleg jó minőségben tudj játszani 60+ fps-el. Minimum egy gtx 1070 kéne. Szerintem télen azt is kaptál volna 50 körül. Ami még erősebb mint 980.


És ha már a tápnál tartunk segítek neked!

Ezeknek a márkáknak általában jó vagy nem olyan jó de nem is veszélyes tápjaik vannak. Vagyis kevésbé van olyan ami veszélyes persze előfordul:

Adata

Aercool

Antec

AQURIS

Artic

Bitfenix

Be quiet

Cougar

Cooler master

Corsair

Deepcool

Dell

Enermax

Evga

Eurocase

EVOLVOE

Thermaltake

Xilence

Xigmatek

Zalman

Everest

Fractral design

FSP

Fujitsu

Gamdias

Gigabyte

Hiditec

HP

Intel

IN WIN

Kollink

Lc-power

Lenovo

Logic

Mars gaming

MSI

Nanoxia

Netgear

Phanteks

Seasonic

Segotep

Sharkon

Supermicro

SilentiumPC

Silverstorm

Super Flower

XPG


Ezek viszont túlnyomó részt csak veszélyes tápokat gyártanak. Többségük olyan, talán akadhat 1-2 kivétel de nem ajánlott megvenni őket.

Azza

Akyga

Approx

Chieftec (igen azok amiket most kapni. Bár igazából régen is xar volt csak a ctg húzta fel amúgy egy fős)

Cisco

Coolbox

Codegen

D-link

Dahua

Danbias Computer

Delux

Dewop

Event

Floston

GP

Gembird

IBox

Inter-tech

Keep Out

Mean well

Modecom

M-Tech és MS-Tech (Szerintem a legeslegaljai mindennek!)

N-Base

Njoy

Nox

Prc

Rpc

Qnap

Quoltec

Realpower

Rebeltec

Redragon

SBox

SeriousX

Shuttle

Spire

Stearcom

Synology

T-dagger

ライオン-LI

Tacens

TOOQ

Ubiqiti

Whitenergy

Zeus

2021. máj. 5. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!