Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A videokártyám hibás vagy...

A videokártyám hibás vagy csak a tápegység nem képes meghajtaná?

Figyelt kérdés

Nos tegnap vettem egy 1 ventis GeForce GTX 760 4gb videokártyát 40 ezer forintért használtan egy régi ismerősömtől. És először mikor beletettem kiírta, hogy kell hozzá PCI express valami. Azt a csatlakozott ma meg is vettem. Aztan megint betettem a gépbe, rá kötöttem mostmár nem írta azt express dolgot a gép. De mindig csak a botig tölt be aztán meg lekapcsol. Azt hittem hibás vga-t adtak el nekem. De nem hiszem mert utána néztem a dolognak. És elvileg ez azért is lehet mert gyenge a vga-hoz a tápegység. De itt az a bökkenő, hogy nekem ilyen tápom van Keep Out FX700B 700W. Tehát 700W-s a tápom és kajakra ez nem bírja el ezt a karit. Amikor egyik haverom elvileg rtx 2080 supert és i9 10920x-t hajtat vele. Legalábbis azt tudom, hogy az is keep out táp csak talán az 800v és nem B hanem valami más. Nekem ezek vannak a gépembe. Bár beismerem, hogy egyszer már tönkre ment. De a régi képben egy 450w Coolbox táp volt. Gtx 550 ti és i3 530 hajtottam vele. És az el is vitte az egész PC-t. Ezeket hajtja normálisan jelenleg :


AMD FX 6350 4.2 GHz

4x8 gb ddr3 ram. 32gb ddr3 ram 2400 Mhz

2x1 tb toshiba 5400rpm hdd

Samsung 960 evo 500gb ssd

GeForce GT 520 2gb vga


17 éves vagyok csak, és nem értek hozzá. Mégis mi legyen táp csere vagy maga a kari xar. Ha tápcsere akkor 5-8 ezer forint közt tudnék normálisat venni. Vagy a keep out-ot eltudnam adni? Mennyiért?


És amúgy a gépemen elmennének a legújabb játékok is. 1680x1024 lowon vagy inkább mediumon legalább. Mert ekkora a monitorom felbontása.



2021. máj. 5. 21:17
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Nézzd meg a haverod gépén, hogy jó-e a kártya.


Egyébként hullladék a tápod, egy minőségi 500W-os már simán elviszi ezt a kártyát.

2021. máj. 6. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
100%

"csatlakozott ma meg is vettem"

:D


A tápegységen kellene lennie olyan csatlakozónak. Tápcsatlakozó átalakítót meg sohasem veszünk. Ha nincs rajta megfelelő csatlakozó, akkor szar a tápegység.

2021. máj. 6. 04:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!