Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Két videókártya egy számítógép...

Két videókártya egy számítógépbe, AMD és NVIDIA használata egyszerre?

Figyelt kérdés
Van egy AMD-s és NVIDIA-s kártyám, a lényeg azon van, hogy a rendereléshez ki lehet választani, hogy CUDA legyen, vagy az, amit az AMD használ. Arra gondoltam, hogy mivel úgy is 2 kártya megy bele az alaplapba, ezeket együttesen használnám, az se probléma, ha úgy, hogy a driver-t le kell tiltsam az egyik-nél, ameddig a CUDA-t használom, és ugyanígy a másiknál is. Mivel, van néhány olyan program, ami nem támogatja az AMD cuccát.
2021. máj. 7. 03:19
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell letiltanod semmit, teljesen jól megvan egymás mellett a két(vagy akár három, ha intel procid van integrált gpu val) driver. Nem kell semmivel trükközni, mindkét kártya berak, mindkét driver felrak, kész, utána a programon belül kiválasztod hogy melyik kártyával akarsz dolgozni.

Ugyanez volt nálam is néhány éve, volt egy régebbi nv kártyám amit pár cuda programhoz használtam, illetve opencl alapú cuccoknál dolgozott minden egyszerre, mindkét kártya, meg a proci is.

Annyi, hogy a konkrét megjelenítésért az a kártya felel amibe fizikailag be van dugva a monitor - szóval ha valamilyen 3d szoftverről van szó a viewportot az a kártya számolja amelyikbe bedugtad, de ettől még tudsz renderelni a másikkal.

2021. máj. 7. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hálás vagyok a segítségért.
2021. máj. 7. 03:28
 3/4 A kérdező kommentje:
Nos én, after effects, blender animáláshoz fogom használni, egyenlőre, és ha találok még valami érdekeset, akkor annál is :)
2021. máj. 7. 03:29
 4/4 anonim ***** válasza:
30%
Működik a 2 különböző kártya egy gépben, cskak sajnos nem egyszerre. :)
2021. máj. 7. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!