Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért nem lehet szinte sehol...

Miért nem lehet szinte sehol sem venni FTTH gaming routert direkt optikára amin van telefon konektor is ?

Figyelt kérdés

Szeretnék venni egy erősebb FTTH optikai wifi 6 gaming routert , amire telefont is lehet csatlakoztatni .

Lecserélni egy erősebbre azt , amit a szerelők adtak az optikához ,valami hasonlot szeretnék mint ez :

[link]


és nem azt az egyszerűt amit adtak hozzá a szerelők:

huawei-hg8145v5

. Lehetséges kapni valahol ilyesmit ?

Köszi a válaszokért !



2021. máj. 9. 11:45
 1/7 anonim ***** válasza:
Felhívod a digit (gondolom naluk vagy), kéred, hogy kapcsolják át bridge módba az ő készüléküket, és máris utána tudod kötni a saját routered, amit kinéztél.
2021. máj. 9. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A szolgáltató csak a saját eszközét (modem, ONT) engedi fel a saját optikai hálózatára, ha más eszközt raksz az egyrészt nem biztos hogy működni fog, másrészt szerződésbontáshoz vezethet.


Annyit tehetsz, hogy modemet bridge módba rakod/rakatod (utóbbit a szolgáltató által), és arra kötöd rá az új routert (a WAN portján keresztül csatlakozva a modemre); vagy az új routert wifi AP-nek "lefokozva" (LAN oldali IP-cím a modem hálózatán belülire rakva, DHCP szerver kikapcsol) a LAN portján keresztül a modemre csatlakozol.

2021. máj. 9. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Igazából nekem most bridge ben van egy tplink c1200 as routerrel ..Csak ezzel az a baj, hogy ha wifin keresztül a tv t monitorként akarom használni- kiterjeszteni az asztalt az egyszer egyik nap szépen megy átküldi a jelet másik nap nem ( azt irja ki ,hogy átküldés folyamatban és a végén egy hibaüzenet hogy nem sikerült ) , vagy olyan is van, hogy sikerül csak szaggat a képernyő filmnézés közben totál nem értem. Rohadt idegesitő ez ezért is akartam másik routert venni de lehet a samsung TV ben van a hiba.vagy a bridge nem képes erre . nemtudom .
2021. máj. 9. 12:12
 4/7 anonim ***** válasza:
A wifis képküldés a tévére nem a hálózaton át megy, hanem közvetlen link jön létre. A telefonon kikapcsolt wifivel is működik, sőt úgy érdemes, mert akkor a netes forgalom nem zavarja az adást, szebb lesz a kép.
2021. máj. 9. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Mitol lesz gaming egy router?
2021. máj. 9. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
és hálózaton kivül ez hogyan oldható meg ?
2021. máj. 9. 12:17
 7/7 A kérdező kommentje:
gaming router ezt csak oylan erőssebb routernek értettem :D
2021. máj. 9. 12:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!