Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért nem látja a bios és a...

Miért nem látja a bios és a windows az nvme m.2 ssd-t? többi lent.

Figyelt kérdés
adott egy nvme ssd amin op rendszer volt, gépet átültettük új házba és új hűtés került a procira, semmi más változás nem történt. inditáskor nem bootolt róla a windows, utána a SATA ssd-re telepítettem windowst, de így se látja se biosba se windowson belül az nvme alaplapra rögzített m.2 ssd-t... már kivettem megfújkáltam, kitisztitottam. semmi eredmény. lennének rajta fontos adatok, félő hogy elromlott? de mitől?

2021. máj. 9. 15:37
 1/4 anonim ***** válasza:
Kisüléstől. Mivel a nand flash chipeket meg tudod érinteni, simán kisülhetett ami tönkretette. Próbáld ki másik alaplapban, vagy a slotot másik SSD-vel hogy kiderüljön, melyik a rossz. Az adatokról meg van biztonsági mentésed, mert ez evidens dolog, amiről nincs az nem fontos. Ha nekes nem volt evidens, elviheted a Kürthöz adatmentésre. Jó drága lesz, de tanulópénz, mindig kell lennie mentésnek.
2021. máj. 9. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha csak sata M2-t ismerő lapba dugdosod az nvme ssd-t akkor hiába kefélgeted dugdosgatod...
2021. máj. 9. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
eddig is benne volt.. erről ment a rendszer eddig. Az átépítés utántól nem ismerte fel
2021. máj. 9. 16:11
 4/4 anonim ***** válasza:
Jó erősen meghúztad az alaplapot rögzítő csavarokat? Izomból? Recsegett a lap? Kimaradt pár távtartó is? Vagy pár csavar elveszett az alaplap alá gurulva? ;-P
2021. máj. 9. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!