Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Linux particiós merevlemezről...

Linux particiós merevlemezről hogyan tudom lementeni az adatokat?

Figyelt kérdés

Adott egy régi ATA csatlakozós HDD, amin linux partició van, viszont szinte semmilyen programmal nem tudom megnyitni a merevlemezen található partíciót, mert szinte totál le fagy az egész gép ahogy rá csatlakoztatom. Saját gépet ahogy megnyitom az lefagy, és total commanderben meg látom a 2 meghajtót, csak nem tud rácsatlakoni, hiába telepítettem fel a plugint a TC-be.


Ext2 volume manager szintén lefagy alatta...

MiniTool Partition Wizard pedig nem is látja..


Lehet, hogy behalt a merevlemez?? Mikor elindul akkor eléggé érdekes hangot ad ki, kattog, aztán abba hagyja, és utána halkabban de ütemesen kattog...


Régi adatokra lenne szükségem róla, de eddig nem jártam sikerrel :(

Köszi.



2021. máj. 10. 15:55
 1/5 anonim ***** válasza:

Minden otthoni HDD ATA. Régen Parallel ATA, újabban Serial ATA.

Ha csak kattog az rossz jel. Ha bios felismeri akkor talán menthetők az adatok, ha nem akkor kuka..

2021. máj. 10. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Igen, rosszul írtam, PATA csatalkozású.

BIOS-al, hogyan tudom felismertetni? Illetve ott h tudok adatot menteni róla?

2021. máj. 10. 16:04
 3/5 anonim ***** válasza:

Kérdező, minél több indítást csinálsz, annál kisebb az esélye, hogy később szakember tudjon kezdeni vele valamit.

Szóval.. el kell döntened, hogy kísérletezel még, vagy inkább biztosabb módit választod.

2021. máj. 10. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Szakemberhez nem igazán fog kerülni, mert barátnőm nem fog érte pénzt adni, így valószínüleg a kuka fog maradni.
2021. máj. 10. 16:10
 5/5 anonim ***** válasza:
54%
Bootolj be egy Linux Live pendrive-val, azzal látni fogod, hacsak nem hibás a partíció.
2021. máj. 10. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!