Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ha nekem 4 meghajtóm van...

Ha nekem 4 meghajtóm van C,D,E,F akkor melyik meghajtóra tehetek adatot,hogy elkerüljem azt,hogy lelassuljon a számítógépem ? Mindig a C meghajtó maga a windows rendszer ?

Figyelt kérdés
A 100 mb-re nem rakhatom mert kevés ez a D . E 98 gb. F 800 gb fölött van. Ha én az F-re rakok akkor lassítani fogja a gépem ? De úgy látom a C maga a windows. Szóval a legfontosabb,hogy célszerű lenne nem a C meghajtón tárolni az adatokat zene,képek stb... hanem inkább az F meghajtón ?
2021. máj. 11. 15:26
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Ezek fizikai meghajtók, vagy ez fizikailag egy meghajtó össze-vissza szétparticionálva?
2021. máj. 11. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Ezek olyanok,hogy tudok rá tenni adatokat ,de van egy G meghajtóm is ami DVD van írva szóval ahhoz én nem tudok hozzá nyúlni csak úgy ha van DVD lemezem. Az fizikai mert gombnyomásra nyílik.
2021. máj. 11. 15:43
 3/13 anonim ***** válasza:
És hány merevlemez van a gépedben? Az eszközkezelő kiírja, hogy ezek közül melyik van ugyanazon a fizikai eszközön.
2021. máj. 11. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
A C-n nem érdemes tárolni adatokat, az a rendszeré. Az ilyen kicsi területeket, meg a windows csinálta, gondolom frissítve volt régebbi rendszerről. F 800 GB írtad...oda tegyél minden adatot.
2021. máj. 11. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Ha rárakom a legnagyobb hellyel rendelkezőre ez esetben az F-re az adatokat akkor nem fogja a gépet belassítani ? Régen hallottam ilyeneket,hogy a C-n ne tárolj semmit lelassul a géped . Igaz ez ?
2021. máj. 11. 17:17
 6/13 A kérdező kommentje:
Nyugodtan rakjam az F-re a 800 valahány GB-re ? Lesz ebből gond ?
2021. máj. 11. 17:18
 7/13 anonim ***** válasza:

Ezért kérdezzük, hogy fizikailag háyn darab diszk van abban a szerencsétlen gépben. (gondolom windos 10). Elindítod a diskmanager nevű programot (start menű, és elkezded a keresőjébe bepötyögöni, hogy diskma és elvileg itt már fel is dobja, hogy kattints rá).

Itt kiírja, hogy hány diszked van és melyik betűjel melyik fizikai diszken van. Ha csak 1 db. diszked van akkor halálosan mindegy, mert úgyse tudsz vele mit kezdeni. Ha több akkor lehet filozofálgatni, hogy mit hogyan érdemes szétpakolni a fizikia meghajtókra.

2021. máj. 11. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

>>start jobbklikk/futtatás, beírod diskpart OK

>>>>felugrik egy ablak (fekete), ide beírod: list disk

Itt mit látsz?

2021. máj. 11. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Megcsináltam a legutolsót a nyolcast amit írt mert fogalmam sem volt,hogy hogy kell és mit nézni. Szóval :

disk 0 status online . size 900 feletti gb, free 0 b

disk 1 status online . 111 gb free alatta 1024 kb

Ennyi . Nekem ez kínai. valaki elmagyarázná ?

2021. máj. 11. 20:31
 10/13 anonim ***** válasza:

Teljesen mindegy. A lényeg az, hogy a rendszer SSD-n legyen, és ezen az SSD-n legyen szabad 10% hely, akárhogyan is van particionálva.


Aztán hogy te adatokat melyik fizikai lemezen, melyik partíción tárolod, meg mit csinálsz vele, az a rendszert nem befolyásolja, mert nincs használva.

2021. máj. 12. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!