Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Tárhely-probléma felsőfokon....

Tárhely-probléma felsőfokon. Nem tudom mi foglal el 90 GB-ot a100-ból a C-meghajtón, nem programok, nem egyértelmű fájlok, így nem lekövethető. Legalábbis semmilyen CCleaner, windows-módszer nem segít igazán? .

Figyelt kérdés
Adott a laptopom, az előző gépem egy ősi PC volt, a maga korában gamer cucc. Az adatai: Windows 10 Home fut rajta, Intel Celeron CPU 1007U 1.50GHz, 4 GB RAM, aztán amin néztem nagyot, hogy x64-es alapú processzor, de 32 bites oprendszer... Mindegy, én így kaptam. Minden játék fut rajta, amire szükségem van (az összes sims, beleértve az 1 is, lány vagyok). Rengeteg ilyen kérdésre adott választ fogadtam meg, de nevetséges 8 GB szabadult fel, nem jelzi, hogy mégis mi a fene foglal az oprendszeren kívül ennyi helyet... semmit nem telepítek már rá, nem is töltök le, és minden kép, zene, dokumentum a D-n van. Azért teszek fel külön kérdést, mert a 80GB rejtélyén nem segítettek az eddigi módszerek. Sajnos nem én partícionáltam a gépet.

2017. szept. 13. 00:31
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Hát ha most az összes Sims telepítve van, az el tud foglalni egy jókora tárhelyet, plusz a Windows időnként tölt le frissítéseket, amik nyomot hagynak a lemezen (bár a kérdésed alapján próbáltad már a Lemezkarbantartót, amit úgy lehet megnyitni, hogy a start menüben beírod hogy cleanmgr, és entert nyomsz.)


Nekem tárhelypucoláshoz hasznos program a WinDirStat ( [link] ), ami ábrázolja, hogy mik azok, amik foglalják a helyet. Csak elindítod, egy ideig dolgoznak a Pac-Manek, majd ábrákkal és százalékos mappalistákkal is meg tudod nézni a sok tárhelyet foglaló dolgokat.

2017. szept. 13. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Annyit hozzátéve, hogy mindenképpen rendszergazdaként futtasd a WinDirStat-ot, különben nem lát mindent.
2017. szept. 13. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Valószínűleg a temp mappa lesz, láttam már ilyet, és a win sem oldotta meg magától, kézzel kellett törölni.

Elméletileg lehet törölni úgy ahogy van, de én úgy csináltam hogy csak bizonyos dátumig, pl 2017 március

2017. szept. 13. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm! Az Apple computer->MobileSync 65GB helyet foglalt el. Valószínűleg ez egy régebbi biztonsági mentés a 128GB-os iPhoneomról, úgyhogy töröltem. :)
2017. szept. 13. 10:57
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Tipp. Vegyél egy 1TB-os HDD-t. Bár nem tudom laptop esetén a beépítés hogy megy, még soha sem volt laposom, de minden bizonnyal megvan annak is a módja. Sőt, ilyen biztonsági mentésekhez (különösen a gép fájljairól) használj külön egy HDD-t avagy Pendrive-ot ami nagy méretű, de az nem biztos, hogy megéri. Lehet jobban jönnél ki HDD-vel. Arra le mentesz mindent és lehúzod a gépről, egészen addig meg nem is használod amég teszem azt meg nem hibásodik a használt HDD-d vagy nem-e törölsz véletlen valamit. Tervezek most én is egy ilyesmi beruházást mivel már 2 éve van meg a HDD-m és megelőzendő az adatvesztést veszek még1 tárolót.
2017. szept. 13. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!