Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Számítógép összerakásánál...

David-99 kérdése:

Számítógép összerakásánál állok, már be van kötve minden, csak olyan problémám van, hogy nem akar indúlni mikor SSD-t, esetleg egy HDD-t akarok rátenni, mitől lehet?

Figyelt kérdés
A rendszerről tudni kell, hogy Asus H110M-R alaplap, Intel i5-6500, 8GB DDR4 2133 ram, egy GTX 570 videó kártya és egy Corsair CX550M fél moduláris tápegység, nagyjából minden használt alkatrész, de viszont az SSD amit szeretnék hozzá csatlakoztatni, az teljesen új, mellette a 2 HDD, használt, viszont működnek, mert előtte használtam. Viszont, ha az SSD, vagy a HDD nincs rácsatolva, akkor beindúl a BIOS is szépen bejön, mutat mindent, viszont ha kikapcsolt állapotban, rácsatolom az SSD, vagy bármelyiket, akkor meg csak megpördűl a ventillátor és kész, nem történik semmi. Olvastam sok személynél volt ilyen, de nem jöttem rá hogy tudnám orvosolni.

2021. máj. 16. 10:58
 1/4 anonim ***** válasza:
Valószínűleg a táp a rossz, ki vannak száradva a kondik, ezért egy kis terhelést még elvisel, de a HDD felpörgéskor sok áramot vesz fel egy rövid időre, az már sok neki.
2021. máj. 16. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ez is megfordúlt a fejemben, viszont a helyzet az, hogy a tápegység amit vettem, ahoz a kábelek nem a saját kábelei, most rendeltem egy olyan kábelt, ami pont Corsair tápegységekhez való, de kizárólag csak azokhoz, mert egy barátom, talált egy olyat neten, hogy akár a kábel miatt is lehet ha esetleg rövid zárlatos az adott kábel
2021. máj. 16. 12:07
 3/4 anonim ***** válasza:
Attól is lehet, akkor viszont ne csodálkozz, ha a HDD, SSD is meghalt. Ha fordított áramot kapott azt esetleg túlélhette, de ha az 5V helyén megjelent 12V, annak annyi.
2021. máj. 16. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Az is lehet... Hát reménykedem abban, hogy nem haltak meg, viszont ezt meg tudom nézni, mert van egy olyan cuccom, ami HDD es SSD-t olvas, es ugy 3.0 USB-n rákapcsolom a leptopomra
2021. máj. 16. 12:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!