Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen megoldást javasolnátok...

Milyen megoldást javasolnátok tárhelyre?

Figyelt kérdés

a) Seagate barracuda 2tb hdd + venni egy külső házat neki

b) egy olyan hdd-t venni ami alapból külső házban van (nem tudom, hogy amiatt jobb-e valamivel, de ez drágább)



2021. máj. 18. 11:40
 1/5 anonim ***** válasza:
c) vannak külső HDD-k (ha esetleg arra gondoltál a B alatt)
2021. máj. 18. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Amelyikkel olcsobban kijossz, ha ez a celod, egyebkent b.
2021. máj. 18. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

1# igen, pont azért is érdekel, hogy van e valami eltérés, ha én rakom egy random házba vagy ami már alapból úgy van.


2# Hát most pont ahogy nézem a pcx oldalán a 7200rpm/256mb cache-al rendelkező 2tb barracuda 19e, ahogy nézem a kereteket 5e minimum (de gondolom Kínából lehet olcsóbban venni)


Az Külső hdd is 25,5e körül van, viszont az nem 256mb cache hanem csak 32/16mb (én úgy tudom minél nagyobb ez a szám annál gyorsabb) meg elvileg 5400 rpm

2021. máj. 18. 12:25
 4/5 anonim ***** válasza:

Arra figyelj hogy az eleve külső hddként árult cucc lehet hogy teljesen más mint amit te raknál össze.

Pl nem sata hdd van benne hanem usb forrasztottan a lemezen, a tok meg csak egy passzív burkolat és ennyi. Vagy ha sata lemez van benne akkor össze van rendelve a tokkal, szétszedve nem tudod őket külön külön használni. Pont azért hogy ha az egyik tönkremegy a másikat se használhasd. Ne tudj adatot menteni. Így persze pár fillérrel olcsóbb is.


A kínai usb tokkal is vigyázni kell. Gyakran nem engedik át a trim jelet, amire nemcsak az ssd-knek de az újfajta hdd-knek is szükségük van.

2021. máj. 18. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

normalis "tok" kellene

sokkal jobb ha hivatalos "kisszekrenyt veszel amibe tobb is mehet akar

mondjuk nem 5ezer

de azert egy egyszeru "tok-hazat" nem kell kulfoldrol rendelned... itt is vannak olcso ocskak

2021. máj. 18. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!