Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogyan kell bekapcsolni a...

Hogyan kell bekapcsolni a bluetooth-t?

Figyelt kérdés

Windows 7 home premium van rajta, egy hp6720t laptopról van szó. Sehol se találok ilyet, fizikai kapcsoló sincs, semmi.

[link]

[link]


Pedig ezeken a linkeken írja, hogy van benne bluetooth, ráadásul 2.0-ás.


Itt pedig engedélyeztem a bluetooth-t(broadcom többsávos network adapterben), de még mindig nem jó. Esetleg kell egy külsős program?



2021. máj. 20. 18:43
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:

Ja a kép lemaradt

[link]

2021. máj. 20. 18:47
 2/14 anonim ***** válasza:
32%
Arra az ezeréves laptopnak nevezett cuccra már nem bluetooth kell, hanem egy doboz, és egy szemetes.
2021. máj. 20. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Nem mindenki tud magának modern laptopot venni. Örülök, hogy egyáltalán ez van.
2021. máj. 20. 19:36
 4/14 A kérdező kommentje:
PLS valaki tud valami hasznosat?
2021. máj. 20. 20:08
 5/14 CspCsj ***** válasza:
100%

Ezeken a régebbi laptopokon, ha bekapcsoltad a Wifi-t, akkor rendszerint a Bluetooth is bekapcsolt.


Ahogy látom a képen az Eszközkezelő van a háttérben.

Ha nincs Bluetooth külön, akkor megnézném, hogy van-e sárga felkiáltójeles ismeretlen eszköz a listában - aminek hiányzik a driver-e.


Ha működik, akkor a jobb alsó sarokban, az óra mellett egy kék Bluetooth ikonnak kellene lennie. (szürke is lehet, ha le van tiltva)

2021. máj. 20. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Az összes driver fent van rendesen, és a súgón kívül sehol se találok erre utaló dolgot. Esetleg egy külső bluetooth programmar működne?

Egyszer amikor még linux volt rajta, megjelent egyszer a tálcán a bl ikonja, de azóta se láttam, csak akkor az egyszer.

2021. máj. 21. 06:22
 7/14 CspCsj ***** válasza:

BIOS-ban is körülnéznék, hátha ott kapcsolgatható.

Aztán kipróbálnám a Quicklaunch driver-t is telepíteni, mert van hogy ezzel aktiválódnak bizonyos funkciók.

[link]


Illetve belefutottam már olyanba, hogy egy támogatott rendszeren kikapcsolt eszköz később nem aktiválódott másik "nem támogatott" rendszeren.

Mivel ez a gép hivatalosan XP-t támogat, így megpróbálnám XP alatt működésre bírni.


Érdekes, hogy a hivatalos specifikációban nincs Bluetooth:

[link]

2021. máj. 21. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Köszi, megpróbálom a quick launchot.

De ha ott nincs bluetooth, akkor amiket én néztem abba miért írják?

2021. máj. 21. 12:16
 9/14 CspCsj ***** válasza:

Ha a Broadcom wifi egyben Bluetooth eszköz is, akkor az eszköz modellszámára rákeresve ez megtalálható.


Egyébként marad még, hogy XP-t telepítesz egy másik HDD-re, vagy csinálsz külön partíciót - ez utóbbi esetben az XP törli a Windows 7 rendszerindítóját, így XP telepítés után (egy Windows 7 telepítőről) ezt kézzel beírt parancsokkal kell javítani:

[link]

[link]

2021. máj. 21. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 CspCsj ***** válasza:

Kimaradt:

"Egyébként marad még, hogy TESZTELÉSRE XP-t telepítesz egy másik HDD-re, vagy csinálsz külön partíciót..."

2021. máj. 21. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!