Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hardveres RAID1 csak 2,...

Hardveres RAID1 csak 2, pontosan ugyanolyan márkájú, típusú merevlemez között működik?

Figyelt kérdés
Pl. van egy Toshiba 4TB X300,7200rpm HDDm. E mellé vennék egy szintén Toshiba,7200rpm N300 4TB-t. Működnének együtt RAID1-ben?
2021. máj. 27. 10:31
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem, két tetszőleges háttértárat lehet RAID-be rakni. Nyilván, ha különböző a kapacitásuk/sebességük/akármijük, akkor a kisebb/lassabb/rosszabb lesz a szűk keresztmetszet, az szabja meg a RAID tulajdonságait. (Pl. egy 4 TB-os HDD és egy 1 TB-os SSD is mehet RAID 1-be, csak a mérete max 1 TB lehet, és a sebessége a HDD-hez lesz közelebb (olvasás esetén implementáció függő, hivatalosan mindkettőről be kell olvasni, és összehasonlítani, de van, hogy inkább párhuzamosan más-más adatot olvas a két lemezről, gyorsítva az olvasást).
2021. máj. 27. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Működnek. Annyi, hogy ha nem Bytera pontosan egyforma a kapacitásuk, a nagyobb többlete elvész. Tehát egy 3 és egy 4 TB-os is gomd nélkül menne, csak akkor 1 TB a 4-esből elvész. Az csak jó is, hogy nem egyforma, egyszerre vett lemezeket használsz, mert a RAID 1 lényege az adatbiztonság. Ha azonos a lemez minden paramétere és ugyan annyit jár, benne van a pakliban hogy egyszerre füstölnek el és akkor hiába a RAID. A különböző lemezeknél viszont szinte kizárt, hogy egyszerre füstöljenek el, kivéve katasztrófa esetén, például tűz, villámcsapás.
2021. máj. 27. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Amúgy mennyire hardveres ez a raid1? rendes hw vezérlő? Vagy alaplapi ?

Biztos kell a raid1?

Csak azért kérdem, mert most van egy vinyód, és ha jól értem ezt beraknád hw raidbe, és ehhez vennél egy másik hdd-t. De egy korrekt hw raid vezérlő nem occsó.

2021. máj. 27. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
A drágább alaplapokon szokott lenni raid vezérlő. Nekem is van rajta, igaz már nem mai darab az a lap (DDR1-es), de működik. A töbit is be lehet állítani raid módba, bár azt nem tudom mennyire hardveres, de a drágábbakban külön rendes hardveres vezérlő van.
2021. máj. 27. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Felejtős a raid asztali pc-ben. Csak szívni fogsz vele.
2021. máj. 27. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Asus Z170P-D3 alaplapom van. A Sata kezelésnél van RAID opció. Nem külön kártyát használnék. 5.ös:miért van vele szívás?
2021. máj. 27. 16:45
 7/9 anonim ***** válasza:

Nem tudom #5-ös válasza mi lesz, de ahogy kesés infom szerint tudom hiányzik belőlük pár dolog, cache, szünetmentes védelem (táphibakor), így aztán aztán előfordul, hogy mindkét vinyón hibás adatod lesz..

Olvastam olyasmit is, hogy linux esetén ennél még a softraid is jobb, de windows alatt azért ezzel se kísérleteznék..

2021. máj. 27. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
kesés = kevés..
2021. máj. 27. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Mondjuk, ha az alaplap elromlik, az is kérdés lehet..
2021. máj. 27. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!