Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Éjszakára érdemes áramtalaníta...

Éjszakára érdemes áramtalanítani a számítógépeket a viharok miatt?

Figyelt kérdés
Sajnos egy fázison van a hűtővel, így nem tudom a megszakítót lekapcsolni.

2021. jún. 1. 08:04
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
80%
Ha rendesen földelve van a hálózat plusz nem egy 5 ezer forintos noname vacak tápod van, nem szükséges. Én max akkor áramtalanítok, ha elutazom, de akkor is inkább az elektromos tűz miatt, mintsem hogy féljek egy géphaláltól.
2021. jún. 1. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ milyen helyen vagy. Cégnél nálunk már kb 5. villámhárítót szerelik fel, mert mindig gond van a villámkárok miatt. Az áramhálózat így már egész rendben van, sokkal nagyobb biztonságban vannak az eszközök, de még mindig előfordulnak hibák, nagyon sokat költünk erre minden évben.


A netes eszközök is már mind vezetéknélküliek (wifi), mert csomó alaplap és hálókártya tönkrement már, mert netkábelen áthúzta a villámot. Azóta csak a routerek/modem/switch mennek tönkre... ezzel semmit nem tudunk csinálni. A szolgáltatónak kéne valamit kitalálnia. Leginkább optikaira átállni, aztán nem lenne mi vezetné az áramot. Itt még mindig coax van, falu.. 😕


Szóval ez van, ha domb tetején van a hely. Ki vagyunk téve a viharoknak. A telep amúgy körbe lett ültetve fenyőkkel már 20+ éve, így a széllel szemben egész évben védve vagyunk, de a villámokat nem tudjuk kivédeni teljesen.


Otthon városban viszont nem félek ilyesmitől. Soha sehol nem volt gond, semmi vészes.

2021. jún. 1. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
100%
Ha földkábelen jön a vellany a házba akkor felesleges, de a légkábeles réz vezetékeket (net is) kihúznám.
2021. jún. 1. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 A kérdező kommentje:
Sajnos nincs földelés, egy 70-es években épült családi házban lakunk, csak a fürdőszobában vannak földelt konnektorok.
2021. jún. 1. 08:45
 5/33 A kérdező kommentje:

Illetve az is gond lehet, hogy a házhoz nagyon közel vannak a villanyvezetékek, az egyik a ház fölött van áthúzva. Ebből gond lehet?


Szerintem már rég perelnünk kellett volna a szolgáltató.

2021. jún. 1. 08:50
 6/33 anonim ***** válasza:
Csak ha elmegyünk hosszabb időre (pl. nyaralás), egyébként nem szoktam.
2021. jún. 1. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
51%
#2 az optika is coaxon megy be a házba, szóval ha az oszlopba csap bele a villám, az is bevezeti a lakásba.
2021. jún. 1. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
87%

"Szerintem már rég perelnünk kellett volna a szolgáltató."

Együttérzésem a tiéd volt, és akartam írni, hogy az, aki azt írja, nincs veszély, hülyeséget ír, mert nemcsak a vezetékbe csapó villám a veszélyes, hanem a közelben lecsapó villám elektromágneses tere a különféle vezetékekben nyitott huroknál feszültséget, zárt hurokban áramot indukál, melyek tőnkreteszik az finom elektronikát - de ettől a perléstől eléggé elment a kedvem, mert ma délelőtt ez a legnagyobb ostobaság a környéken. Nyilván teljesen szabványos az a vezeték, hacsak nem illegálisan lett aláépítve a ház.

2021. jún. 1. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
46%

Csak viharos időben, amikor látod hogy a közeli villanyvezetékeket annyira rángatja a szél hogy összeérnek és szikrát hánynak..


Vagy a közelbe ha becsap a villám. Ekkor érdemes ellenőrizni a lakásbiztosítás tűzbiztosítási záradékát is. :)

2021. jún. 1. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 A kérdező kommentje:

"Nyilván teljesen szabványos az a vezeték, hacsak nem illegálisan lett aláépítve a ház."


Igazából nem tudjuk, mivel a 70-es években még egészen más törvények vonatkoztak. Ami akkoriban átment a rostán, lehet egy mai építésű háznál már simán szabály ellenes lenne.

2021. jún. 1. 10:57
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!