Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Éjszakára érdemes áramtalaníta...

Éjszakára érdemes áramtalanítani a számítógépeket a viharok miatt?

Figyelt kérdés
Sajnos egy fázison van a hűtővel, így nem tudom a megszakítót lekapcsolni.

2021. jún. 1. 08:04
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:

Nem látjuk a képeket, nekem is error 404-et dob. Egyébként pedig, lázadozhatsz, de kicsi rá az esély, hogy valóban szabálytalan legyen. Plusz, amíg 70es években készült villamos hálózatod van, addig a helyedben csendben maradnék, mert te messze nem tettél meg mindent azért, hogy védve legyenek a dolgaid.

Mai értelmezéssel, egyik konnektorodban sincs védőföld, jó eséllyel a kismegszakítóid is a 70es években készültek a Bakony Művekben, és mázlid van, ha nem old le 50% terhelés hatására...

2021. jún. 2. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 A kérdező kommentje:

Szia !


Egy másik kérdéseb raktam fel képeket, a #3 válaszban megtalálod őket: https://www.gyakorikerdesek.hu/otthon__epitkezes__11175651-h..

2021. jún. 4. 11:51
 23/33 A kérdező kommentje:
Egyébként a közterületi járda közepére rakták a villanyoszlopot, ami már szerintem alapból kizárja, hogy szabályosan helyezték el. Pl. emiatt nem tudunk évekig tetőt cseréltetni és egyéb felújításokat végeztetni a házon, mert nincs ember aki a vezetékek közé felmenne dolgozni..
2021. jún. 4. 11:56
 24/33 anonim ***** válasza:

#23

Ez szigetelt vezeték. Akár meg is lehet fogni. Nincs mitől félni (felujításkor)..


Villámlásos zivatarban meg ne fogdosd. ;)

2021. jún. 4. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 Morzsi007 ***** válasza:
Előző alaplapomon volt 2 db integrált hálókártya. Mindkettő elszállt. Először az egyik, utána a másik volt használva, amíg megint csak egy vihar közepette túlfeszültséget kapott a LAN kábelen keresztül, ami a modemből jött ki. Ismerősömtől vettem így, hogy mindkét hálókártya elszállt. A Realtek chip teteje leröpült az alaplapról. Csak azért írtam, hogy nem elég áramtalanítanod, vihar esetén, minden olyan kábelt ki kell húzni, amin bejuthat az áram a gépbe vagy akár TV-be.
2021. jún. 4. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 A kérdező kommentje:
#24 De mondjuk egy állványt hogy helyeznél el ott? Mert nekem a szerelők azt mondták, hogy a villanyoszloptól nem lehetséges.
2021. jún. 4. 12:41
 27/33 anonim ***** válasza:

"szerintem alapból kizárja, hogy szabályosan helyezték el"

De ott már megbeszéltük, hogy a te véleményed az nem az ország hivatalos szerveinek a véleménye.

"De mondjuk egy állványt hogy helyeznél el ott?"

Kérsz kikapcsolást. Ez már csak ilyen egyszerű. Burkolat elhelyezését is kéred, vagy engedélyeztetni kéred, hogy te helyezhesd el. Aki a tetőjavítással kapcsolatban ilyennel nincs tisztában, az kezdő vagy napi limitje van a memóriájának.

2021. jún. 4. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 A kérdező kommentje:
#27 Na, akkor mégse érhetnének hozzá? Mert az előbb valaki azt írta, hogy földelt vezetékek lévén akár meg is lehetne fogni...:)
2021. jún. 4. 12:57
 29/33 A kérdező kommentje:

És ehhez az állapothoz mit szólsz?: [link]


Mert tavaly még a csurgóhoz is hozzá ért az oszlop és a vezetékek is sokkal szarabb állapotúak voltak, gondolom nem is voltak földelve rendesen..


Szerintem egy független szakértőt fogok majd felfogadni, hogy készítsen irásbeli szakvéleményt, mert sajnos a legtöbben csak részlehajlóan képesek erről nyilatkozni valamiért.

2021. jún. 4. 13:02
 30/33 A kérdező kommentje:
A régi fa oszlop a mi a előző képen látható, több mint 30 évig így hagyták. Idén lecserélték beton oszlopra és kb. fél méterrel arrébb tették. Ennyi változás történt idén.
2021. jún. 4. 13:17
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!