Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Létezik videokártya szakértő,...

Létezik videokártya szakértő, mondjuk Youtuber vagy blogger, akár külföldi, akinek ez a hardver a szakterülete?

Figyelt kérdés
Ha igen, ki az?
2021. jún. 2. 09:45
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:

Nincs. Mert maga a videókártya is sok szakterületből áll, tehát sok fajta mérnök dolgozik rajta.

Tehát, hogy "Videokártya szakértő" nincs.

2021. jún. 2. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
4%

DominikMűhelye elkezdett foglalkozni videokártyák javításával is.


Hardverbemutató magyarul nincs nagyon... kibeszélőt szokott tartani néhe Devon, de inkább RP's Lair, esetleg VR. Mindenféle konfigot raknak össze a PCX bolt yt csatornáján. Aztán vannak mindenféle hardvertesztelő oldalak. De olyan igazán nagy, ahol mindent ki tudnak próbálni... nem igazán van. Youtubeon nem.


Külföldi legnagyobb bemutatócsatorna az Linus Tech Tips. Húú, csatornaneveket nem tudok... van valami német srác, angolul beszél, ő tuningrekordokat csinál. Bemutató szintén a Gamers Nexus.



Magyar cikkeket talán még mindig a Prohardver csinálja a legprofibban, és ők igyekeznek letesztelni a lehető legtöbb cuccot. Érdemes követni a lapcsaládot, mert a mobilarena is nagyon jó, fórum is pörög, és a hardverapró is jó felület használt cuccok adás-vételéhez.


Összehasonlításhoz yt egyszerű A vs B keresést érdemes csinálni. Laptophardverhez a notebookcheck az elsődleges irányadó.


Retró hardvereket ha szereted, akkor LGR a kedvencem, meg van egy texasi emberke is... 8bit guy?, de ebben a témában is rengetegen vannak. van egy cseh hapi, ő mindent összegyűjt a 2000-2009 szakaszból, nagyon állat cuccai vannak.

2021. jún. 2. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:
Kettes, köszi! Végig megyek a listán, amit írtál.
2021. jún. 2. 10:04
 4/28 A kérdező kommentje:
Mondjuk én inkább olyanra gondolok, aki nagggyon ért a videokártyákhoz, és lehet kérdezni tőle, akár angol nyelven is.
2021. jún. 2. 10:07
 5/28 anonim ***** válasza:
De milyen témában? Mi a célod? Kérdezéshez fórumokat javasolt megcélozni amúgy. Prohardver, VR, LTT, Techpowerup, stb...
2021. jún. 2. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
Mit szeretnél róluk megtudni?
2021. jún. 2. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 A kérdező kommentje:
Feltettem már itt is a kérdést, meg a Prohardveren és máshol is, de mivel annyira extrém és szokatlan a dolog, van néhány barom troll, aki választ ugyan nem ad, viszont azt próbálja éreztetni, hogy hülye vagyok. Ebből viszont köszönöm, de nem kérek.
2021. jún. 2. 10:39
 8/28 anonim ***** válasza:
77%
Így nem lehet segíteni, ha csak a trollokat olvasod el.
2021. jún. 2. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
Tech Cemetery youtube oldalán rengeteg vidikari repair van, némelyikbe igazán érdekes dolgokat tud mondani. Gpu reball, repair kb minden típushoz van, én egy gtx 580-at próbáltam meg megjavítani, de sajnos azt már nem tudtam.
2021. jún. 2. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 A kérdező kommentje:

Nem javítás kell nekem. A problémám nagyjából hasonlít ehhez itt:


https://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__hardverek__..


Annyi a különbség, hogy nekem 75Hz-es monitornál is fájt a fejem. Egészen pontosan azóta fáj a fejem, mióta videokártyát cseréltem a gépben. Ha befejezem az asztali gép használatát, és átülök a laptophoz, öt perc alatt elmúlik a fej- és szemfájásom. ERRE írják a trollok, hogy ez baromság. Oké, mondjuk hogy baromság, csak hogy minden ki lett zárva, négy különböző monitort próbáltam ki, öt különböző szemüveg lett felírva. Én arra gyanakszom, hogy maga a VGA hibás, mert érdekes módon pontosan azóta van fejfájásom, hogy megvettem ezt az új videokártyát. ERRE is azt írják a trollok, hogy ez baromság. Jó, baromság. Akkor lássuk a megoldást: mitől fáj a fejem és a szemem?

2021. jún. 2. 11:23
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!