Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » SSD-ről nem bootol a windows,...

SSD-ről nem bootol a windows, mi lehet a probléma?

Figyelt kérdés

Hp 250 g4-es laptopom 512 GB-os HDD-jén gyári windows volt.


2 éve tettem bele SSD-t, masodik particiokent kerult bele, arra is windows került. Ezt követően inditaskor a BIOS-ban kiválaszthattam melyik partíciót inditsam (ketto volt, hdd es ssd ugye).


Tegnap vittem szervizbe a laptopot, hogy kivegyük a hdd-t és lehessen külső merevlemezként használni, "tokkal" mindennel.


A probléma, hogy ezek utan a gep ugyan felismeri a megmaradt SSD-t csak nem bootol róla a rendszer.


Arra tippelek, hogy az indítófájlok a HDD-n lehettek, amit kivettunk es igy nem tud indulni.


Egyrészt mi lehet az oka ennek? Jól tippelek-e?


Mit tudok csinálni?



2021. jún. 3. 20:14
 1/9 A kérdező kommentje:
Kis kiegeszites: az SSD berakasa ota a hdd-t nem is hasznaltam, bár továbbra is összeköttetésben volt az alaplappal. A cél az lenne, hogy vagy a laptopban maradjon a HDD, de tudjam használni tárhelyként vagy ki legyen véve mint külső merevlemez.
2021. jún. 3. 20:17
 2/9 anonim ***** válasza:
Mert azon nincs MBR (master boot record) a másikon volt.
2021. jún. 3. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Értem tehetek-e rá vagy ez hogy működik?


Akkor az a verzió lesz, hogy benne marad a hdd, mint tárhely, gondolom. Hogy tudjuk összekötni úgy?

2021. jún. 3. 20:24
 4/9 anonim ***** válasza:
Mivel a HDD-n volt már bootloader, abba írta bele magát az SDD-re tett rendszer. Újra kell telepíteni úgy, hogy csak az SSD van bedugva, akkor bootloader híján telepít egyet az SSD-re.
2021. jún. 3. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Keress rá a neten:

fix mbr

2021. jún. 3. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Plusz ez segíthet:

[link]

2021. jún. 3. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%
Így jár az aki nem particionálatlan helyre telepít. (hanem formázgat)
2021. jún. 4. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Ezt végül is nem értem 7-es :)
2021. jún. 4. 11:06
 9/9 anonim ***** válasza:

Először törölni kell [link]


Utána kijelölni [link]


Ha eltéveszted és már az 1. képen a továbbra nyomsz akkor így járhatsz.

2021. jún. 4. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!