Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Intel 10. gen: integrált...

Intel 10. gen: integrált videokártyás alaplap processzorba integrált videokártya nélkül is ad képet?

Figyelt kérdés
Ha alaplapoknál azt olvasom, hogy tartalmaz integrált PCIE videokártyát, ez azt jelenti, hogy processzorfüggő a dolog, tehát ez a kimenet csak akkor biztosított ha a processzor részéről is van támogatás integrált videokártya szinten, vagy ez ettől független és bármilyen processzorral működik, ahol nincs valamilyen "graphics" a processzorban?

2021. jún. 6. 13:09
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Az alaplapi kimenetet a processzor GPU magja hajtja. Ha nincs benne ilyen, akkor egy dedikált videókártyát kell betenned. Ha az sincs, CPU hibát fog jelezni.
2021. jún. 6. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

mire gondolsz?

pl. Hogy rakotsz arra is monitort mert keves a pcie vga n a kimenet?

2021. jún. 6. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 elistvan ***** válasza:
Arra gondol, hogy a processzor tokozásában van egy grafikus mag de nem mindegyik fajta processzornál. Ilyenkor az alaplap hátsó kivezetésén van dvi vagy vga kimenet így nem kell külön pci-e-es videokártyát venni a gépbe. Nyilvána teljesítmény nem hasonlítható egy külső dedikált vga telkjesítményéhez nyilván ez az ioroda felhasználásnál elsődleges mert nem kell külön vga-t vásárolni.
2021. jún. 6. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

#3 en eppen ettol eltero "felhasznalasra" celoztam

hogy pusztan lehet e a kimenetet hasznalni (igp nelkul) "port eloszto/bovitokent"


de ugy lattam sajnos ilyen nincs

pedig neha hasznos lehetne

2021. jún. 6. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Igen, a processzorba integrált grafikus mag nélküli használatra gondoltam: "lehet -e ilyet".
2021. jún. 6. 16:32
 6/8 elistvan ***** válasza:
Ilyen multi monitoros felhasználásra gondolsz? Ha mindkét kártya drivere fel van telepítve és az alaplapi is engedélyezve van gondolom lehet. Bár megerősíteni nem tudom, mivel 1 monitort használok.
2021. jún. 6. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Én csak arra gondoltam, hogy "alaplapi kimenet használata, processzorba integrált grafikus mag nélkül lehetséges -e".

Fent írták, hogy mivel az hajtja meg az alaplapi kimenetet, így ez nem lehetséges.

2021. jún. 6. 17:43
 8/8 elistvan ***** válasza:
Nem hinném de felesleges is mivel minden dedikált videokártyán jó ideje minimum 2 csatlakozó van amihez max egy adapter kell ha két egyforma kimenetre van szükség.
2021. jún. 6. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!